يكشنبه 19 ارديبهشت 1400 | Sunday 9 May 2021

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
روحیه ایثارگری بچه های مسجد در مقابله با ویروس کرونا به خوبی نمایان شد
مروارید گفت: مسئولیت پذیری، انسان دوستی و روحیه ایثارگری بچه های مسجد در عرصه کنونی خود را به خوبی نشان داده به گونه ای که بسیاری از اعضای کانون های مساجد داوطلبانه برای مراقبت از بیماران کرونایی به یاری مدافعان سلامت شتافته اند.
«جعفر مروارید» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت: اعضای کانون های مساجد خراسان رضوی با توجه به تاکید حضرت آقا و مراجع عظام تقلید مبنی بر وجود بکارگیری دستورالعمل های بهداشتی در راستای مبارزه با ویروس کرونا با تمام توان تا ریشه کن کردن این ویروس منحوس در کنار مردم خواهند بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کانون‌های مساجد باید تقویت روحیه جهادگری و ایثارگری میان اعضا باشد تا هنگامی که شرایط سخت شد، این جوانان بتواند با روحیه جهادی به مبارزه با سختی ها بروند لذا کانون های مساجد خراسان رضوی آماده خدمت برای مقابله با ویروس کرونا هستند.
وی با بیان اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا در برخی نقاط کشور بهترین راه پیشگیری است، افزود: تبیین راه‍کارهای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا از طریق اطلاع‌رسانی در قالب مباحث فرهنگی و اجتماعی از جمله برنامه‌هایی محسوب می ‌شود که در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سامان یافته است.
مروارید با اشاره به اینکه کانون های مساجد در صف مقدم مقابله با این مسئله و پیشگام با سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی هستند، اظهارداشت: اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در حرکتی خودجوش و مردمی اقدام به تولید و توزیع ماسک رایگان و ضد عفونی کردن سطح مسجد و کانون کردند همچنین در سطح گسترده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و هم افزایی بیشتر فعالیت می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: محتوای آموزشی تجهیز کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد به امکانات و لوازم بهداشتی مقابله با کرونا با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین مساجد، تولید و نشر محتوا از طریق فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها در قالب عکس، عکس‌نوشته، اینفوگرافی، موشن، فایل صوتی و تصویری جهت مقابله با ویروس کرونا در بخش آموزش الکترونیک سامانه «بچه‌های مسجد» بارگذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی مناسب برای همکاری با افراد مسن و خانوارهای در معرض بیماری جهت تامین مایحتاج زندگی به منظور اجتناب از ترددهای غیرضروری در دوره مبارزه با ویروس کرونا باید مورد توجه قرار گیرد، افزود:کانون های مساجد در این برهه از زمان ترویج آموزش، نظافت و بهداشت فردی و جمعی، کمک به تقویت روحیه مردم و نمازگزاران، تقویت بعد معنوی جهت عرض نیاز به درگاه باری تعالی و استمداد از الطاف الهی برای رفع بلا از جامعه را در صدر فعالیت های خود قرار داده اند.
مروارید اظهارداشت: مسئولیت پذیری، انسان دوستی و روحیه ایثارگری بچه های مسجد در عرصه کنونی خود را به خوبی نشان داده، به گونه ای که بسیاری از اعضای کانون های مساجد داوطلبانه برای مراقبت از بیماران کرونایی به یاری مدافعان سلامت شتافته اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ادامه داد:ورود آگاهانه، جهادی و خودجوش اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کنار دیگر ارگان ها در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی برای آموزش و اطلاع‌رسانی و باز نشر اخبار و اطلاعات از منابع موثق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا حد زیادی می تواند در کاهش هیجانات، هراس و نگرانی مردم از شیوع این بیماری کمک ‌کند
وی گفت: کرونا باعث شد تا در کنار پزشکان، پرستاران و کادر درمان که شبانه‌روز خستگی‌ناپذیر و پرتلاش در حال خدمت‌رسانی به بیماران هستند، عیار ادعای عاشقی بچه‌های مسجد و جهادگران و خادمان ملت نشان داده شود.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group