شنبه 2 مرداد 1400 | Saturday 24 July 2021

نظام فهما نشان از یک شبکه سازی گسترده ملی و بین المللی دارد
مروارید با بیان اینکه کانون های مساجد برای برآورده کردن نیازهای معنوی جوان متولد شده در انقلاب نقش بسزایی دارند، گفت: نظام فهما نشان از یک شبکه سازی گسترده ملی و بین المللی دارد.


به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان رصوی،
«جعفر مروارید» امروز(۲۹ خرداد) در آئین رونمایی از صفحه استانی فهما گفت:باعث افتخارم این که در این مراسم که اولین مراسمی است که در فضای کرونا است یک تهدید فهمید می شود و کمک به توسعه ستاد کانون های مساجد می کند، در دوران کرونا هستیم و چندین ماه است که از حضور رویدادهای فرهنگی بی بهره است‌.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه دین ما به نیازهای اساسی بشر توجه می کند که اولین نیاز بشریت حفظ سلامتی است و به این دلیل برنامه های فرهنگ و مذهبی در ایام کرونا تعطیل و محدود شد، افزود: با اینکه حرم ها تعطیل شدند اما نیاز به معنویت تعطیل نشد و اتفاقی که در فضای کرونا افتاد بی نظیر بود چرا که دنیا فهمید نیاز بشر به آرامش  در جمع ها و رویدادهای دینی بود.
وی با اشاره به اینکه معنویت دینی نیاز اساسی بشر است و کانون های مساجد نیاز معنوی و درونی انسان را هدف قرار دادند، اظهارکرد: ویروس کرونا این فضا را برای همه فراهم کرد تا تفکر کنند و به یک خودآگاهی برسند که چگونه می توانیم فضای اجتماعی را تقویت کرد.

و دین فطری چگونه از طریق منابع اصیل توسط مساجد صورت بندی مجدد شود‌.
مروارید ادامه داد:شیوع کرونا یک فرصت تحدید نظر در ناکارآمدیهای گذشته شد که اگر ما در ۴ دهه گذشته از یک شیوه پیروی می کردیم اکنون شاید نیاز باشد تا شیوه هایی که کارآمدی بیشتری داشته باشد را اجرا کنیم و این ظرفیت رسیدن به این هدف را فقط  کانون های مساجد دارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی مسجد را پایگاه اجتماعی و سیاسیی و محل جمع حداکثری مردم دانست و افزود:مساجد برای جذب حداکثری مردم بعد از کرونا باید برنامه داشته باشند، مسجد در کنار مدرسه و بازار سه ضلع تمدن ما را شکل می داد لذا هنر مساجد وقتی است که طیف خاکستری و مخاطبین جدید را جذب کند.
وی با بیان اینکه نظام فهما نشان از یک شبکه سازی گسترده ملی و بین المللی دارد، پفت: در نهادهای دینی باید مراقبت کنیم که دچار روزمرگی نشویم، اتاق فکر کانون های مساجد باید به تولید محتوا برای بعد از کرونا توجه کند و در گام دوم انقلاب برای جوان انقلابی کانون های مساجد برنامه های متنوع داشته باشد.
مروارید با تاکید بر اینکه کانون‌های مساجد بازوهای فرهنگی مساجد هستند‌ لذا باید تفکر کنیم و آماده باشیم این‌ نهاد را برای جوان کنونی تغییر دهیم، اظهارداشت: روش مجاهدان شیعی که باعث پویایی جامعه شیعی شده فهم عاقلانه و بر اساس نیازهای روز است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه کانون های مساجد برای برآورده کردن نیازهای معنوی جوانان متولد شده و در انقلاب نقش بسزایی دارند، بیان کرد: ما در دوران فضای مجازی هستیم و حکمرانی کار آمد در فضای مجازی نیاز آینده جمهوری اسلامی است لذا برنامه های دهه آینده کانون ها باید توجه به این حکمرانی باشد

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group