دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

مديرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي:کانون هاي مساجد بازوهاي فرهنگي جامعه اسلامي هستند

مروارید با اشاره به اینکه مفتخر هستیم بر اساس رهنمودی که مقام معظم رهبری در خصوص نهضت مواسات داشتند، طرح کمک های مومنامه را با مشارکت کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرا کنیم، گفت: کانون های مساجد بازوهای فرهنگی جامعه اسلامی هستند.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، «جعفر مروارید» در مراسم توزیع ۲۴۰۰ بسته گوشت که با مشارکت ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی برگزار شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گفت:مفتخر هستیم بر اساس رهنمودی که مقام معظم رهبری در خصوص نهضت مواسات داشتند، طرح کمک های مومنامه را توسط موسسه خیریه حضرت خدیجه(س) و با مشارکت کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرا کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: این حرکت نمونه و مظهری از آموزه و کرامت انسانی است که از اهل بیت(ع) به ارث بردیم و همچنین نمونه ای از تقوای اجتماعی هم است و الحمدالله با جنبشی که شاهد هستیم و نگاهی که به جامعه اسلامی وجود دارد امیدواریم کانون های مساجد در کنار خیرین این مهم رو به سرانجام برسانند.

 

وی با اشاره به اینکه این طرح ملی است و در خراسان رضوی هم تا کنون ۷ هزار و ۲۰۰ بسته گوشت ۱.۵ کیلویی توسط کانون های مساجد بین نیازمندان توزیع شده و این طرح ادامه پیدا خواهد کرد، ادامه داد:هدف این است با توجه به آن نگاهی که به جامعه اسلامی وجود دارد نیازمندان از این طریق بهره مند باشند و نمونه ای باشد که در فضاهای دیگر هم شاهد حضور خیرین در دیگر عرصه های فرهنگی اجتماعی در فضای عمومی جامعه باشیم.

 

مروارید اظهارکرد:بر اساس رصدی که انجام شده و کمکی که فرمانداران انجام می دهند نیازمندان در شهرهای شناسایی شده و این بسته ها به صورت متناسب توزیع می شود، ۸ ماه از آغاز این طرح می گذرد و برنامه سمت خدا هم حمایت رسانه ای از این طرح انجام می دهد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه امیدواریم این جنبش نهضت بعد از ماه رمضان هم ادامه پیدا کند، گفت: دعوت می کنم از جامعه خیرینی که در کنار مضجع منور امام رضا(ع) هستند همانند این برنامه را در دیگر فضاهای مورد نیاز جامعه با نگاه نهضت مواسات تداوم ببخشند.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group