دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

 

ابدالی تکلو با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد، موجب تقویت و ایجاد نشاط روحی و همچنین پایبندی به ارزش های اسلامی در افراد جامعه می شود، گفت: کانون‌های مساجد در راستای تقویت مؤلفه‌ های استحکام فرهنگی نظام اسلامی بر محور مسجد، گام بردارد.

«محمد ابدالی تکلو» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ، با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی سرمایه‌های اجتماعی محله است که می‌تواند با بیمه کردن جوانان در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمن ایستادگی کنند، افزود: یکی از اصلی‌ترین راهکارهای ما در بحث فرهنگی سپردن این فعالیت‌ها به خود مردم است و کانون فرهنگی و هنری با همین هدف تشکیل شده و هر روزه شاهد موفقیت‌ های آن هستیم.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد بسترهای مناسب فرهنگی و هنری برای رشد شاخصه های فرهنگی هستند، بیان داشت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر توسعه فرهنگ دینی با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جامعه هستند.

 

وی با بیان اینکه کانون های مساجد فرصتی برای تمرین مسئولیت بین نوجوانان است زیرا کار تشکیلاتی و سازمانی به رشد فرهنگی، اجتماعی افراد کمک می کند، اظهارکرد: مسئولیت دهی و اعتماد به اعضای کانون های مساجددر نظامند شدن فعالیت های کانون ها و تقویت هویت فردی جوان و نوجوان موثر است.

 

ابدالی تکلو بر استفاده از ابزارهای فرهنگی و تکنولوژی های روز در کانون های مساجد تاکید و ادامه داد: فضای مجازی یکی از ظرفیت روز جامعه است که کانون های مساجد از این فرصت در انتقال مفاهیم فرهنگی و دینی استفاده کنند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی کانون های فرهنگی هنری مساجد را مظهر مدیریت بسیجی و اسلامی دانست و گفت: امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسؤولان باید بیش از پیش از کانون های فرهنگی هنری مساجد در سراسر این مرز و بوم حمایت کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه های اهل بیت(ع) و مبارزه با هجمه های فرهنگی از رسالت های کانون ها است، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد با جذب حداکثری جوانان و نوجوانان می توانند به خوبی در مقابل دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی ایستادگی کنند و با برنامه ریزی های پسندیده و پشتکار نقشه های شوم بدخواهان را نقش بر آب کنند.

 

ابدالی تکلو با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد، موجب تقویت و ایجاد نشاط روحی و همچنین پایبندی به ارزش های اسلامی در افراد جامعه می شود، گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در راستای تقویت مؤلفه‌ های استحکام فرهنگی نظام اسلامی بر محور مسجد، گام بردارد.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group