دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

رادمان از توزيع يکهزار کيلو گوشت به همت دفتر نمايندگي کانون‌هاي مساجد سبزوار ميان نيازمندان خبر داد.

«علیرضا رادمان» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ، با بیان اینکه رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثار از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد پیرو فرامین مقام معظم رهبری در حال اجرا است، گفت:یاری رساندن به نیازمندان در تمامی دوران ها اهمیت ویژه ای دارد اما از زمان شیوع ویروس کرونا که زندگی روزمره مردم به خصوص نیازمندان را دچار مشکل کرده از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مسئول دفتر نمایندگی کانون های مساجد سبزوار افزود: شیوع کرونا ویروس موجب مختل شدن بازار کسب و کار در سطح جامعه شد به گونه ای که بسیاری از اصناف به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس دست از کاسبی برداشتند و از این رو بسیاری از این افراد متضرر شدند اما گروهی که بیش از همه نیازمند توجه و حمایت افراد خیر و نیک اندیش می باشند، اقشار نیازمند و فقرا هستند.

وی ادامه داد:کانون های فرهنگی هنری مساجد در همه برنامه هایی که در کشور ایجاد می شود پیش قدم هستند و برای کمک به نیازمندان به صورت شبانه روزی تلاش و دوشادوش مردم به صورت خودجوش و جهادی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

رادمان اظهارداشت:نیروی تربیت شده مسجدی در زمانه بروز سیل به یاری سیل زدگان می شتابد و در زمانی که یک بیماری ویروسی منحوس تمامی بشریت را تهدید می کند بار دیگر به صحنه می آید و نقش خویش را در عرصه خدمت رسانی و تلاش به بهترین نحو انجام می دهد.

مسئول دفتر نمایندگی کانون های مساجد سبزوار گفت: به همت ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی و با همکاری موسسه حضرت خدیجه(س) یک هزار کیلو گوشت در بین نیازمندان سبزوار توزیع شد.

مسئول نمايندگي فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان فيروزه : مسجدي هاي فيروزه‌اي با ضيافت کريمانه در بهار قرآن به کمک نيازمندان آمدند

 مسئول نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزه در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ، گفت: در خجسته زادروز کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام کانون های فرهنگی و هنری مساجد در اقدامی مؤمنانه با اهدای بیش از 500 بسته معیشتی به کمک نیازمندان رفتند.

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد خراسان رضوي:2400 بسته گوشت توسط ستاد کانون هاي مساجد خراسان رضوي توزيع شد

ابدالی تکلو گفت:همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) با همت ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی و با همکاری موسسه حضرت خدیجه(س) ۲۴۰۰ بسته گوشت ۱.۵ کیلویی بین نیازمندان توزیع شد.

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد خراسان رضوي:ترويج فرهنگ قرآني و مبارزه با هجمه هاي فرهنگي رسالت کانون‌ هاي مساجد است

ابدالی تکلو با بیان اینکه کانون ‌های مساجد یک ظرفیت نیروی انسانی در دل مساجد هستند، گفت:احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌ های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه ‌های فرهنگی از رسالت‌های کانون‌ های مساجد است.

با حضور معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور؛
اولین سه شنبه تکریم سال جدید در منزل شهدای مدافع حرم مشهد برگزار شد

زیارت مزار شهید سلیمانی بهترین قدردانی از رتبه نخست جشنواره سرود سردار آسمانی است

مدیرستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی  گفت: با توجه به اینکه دومین دوره جشنواره ملی سرود سردار آسمانی، با نام شهید سلیمانی بود؛ احساس کردیم بهترین تقدیر از این گروه سرود، زیارت مزار سرداردلها است.

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ، محمدابدالی تکلو در حاشیه مراسم بزرگداشت ۱۸ اسفند که به بهانه تجلیل از کانون های برتر طرح ملی ایران قوی از استان کرمان و گروه سرود برگزیده در رده سنی زیر ۱۸ سال در دومین جشنواره ملی سرود سردار آسمانی از کانون فرهنگی هنری انگیزه از استان خراسان رضوی برگزار شد؛ مطالبی بیان کرد.

 

 

مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه دومین دوره جشنواره ملی سرود سردار آسمانی، با نام شهید سلیمانی بود؛ احساس کردیم بهترین تقدیر از این گروه سرود، زیارت مزار سردار است تا ضمن الگوگیری از شخصیت سردار دلها، انگیزه قوی تری هم برای کارهای بعدی داشته باشند.

 

 

وی ادامه داد: علاوه بر گروه ۱۶ نفره سرود و مربی و سرپرست آنان، تعداد ۸۰ نفر از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی که بالاترین امتیاز را در طرح ملی ایران قوی کسب کردند نیز به مزار سردار دلها مشرف شدند.

 

 

ابدالی تکلو افزود: زیارت مزار سردار سلیمانی به عنوان نخستین برنامه سفر، خاطره گویی و روایت گری از شهید سلیمانی در گلزار شهدا، زیارت ابناءموسی بن جعفر علیهم السلام در جوپار، حضور در مراسم بزرگداشت ۱۸ اسفند، حضور در بیت الزهرا، بازدید از موزه دفاع مقدس، بازدید از کارگاه ساخت گنبدجدید امام حسین علیه السلام، بازدید از باغ شاهزاده ماهان و شاه نعمت الله ولی، برنامه های دو روزه سفر فعالان مسجدی استان خراسان رضوی در کرمان بود.

 

 

وی ادامه داد: ما کرمانی ها فکر می کنیم صرفاً ارادت خودمان به شهید سلیمانی زیاد است اما من در جلسه خاطره گویی از سردار دیدم که اکثر بچه های مسجدی خراسان رضوی اشک می ریختند و این ارادت با زیارت مزار سردار در ذهن آنان خواهد ماند.

ابدالي تکلو با اشاره به برنامه‌هاي کانون فرهنگي هنري انگيزه به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سليماني، خبر از رونمايي سرود «پلاک» به همت گروه سرود موعود اين کانون داد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ، شب گذشته 11 دی ماه با حضور والدین و مسئولین محلی و مدیران فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی سرود پلاک کاری از گروه سرود موعود ، کانون فرهنگی هنری انگیزه رونمایی شد.

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد  خراسان رضوي :کانون هاي پيشتاز خراسان رضوي در طرح ملي ايران قوي تجليل شدند

«ابدالی تکلو» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی درگفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، با بیان اینکه کانون های مسجد خراسان رضوی در طرح ملی ایران قوی مشارکت خوبی داشتند ، افزود: کانون فرهنگی هنری ابوذر غفاری ، در طرح ملی ایران قوی در رتبه اول کشوری قرار دارد. 

کانون فرهنگي هنري ميعاد منتظران مشهد از کار آفرين معلول محله خود تجليل کرد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی؛ کانون فرهنگي هنري ميعاد منتظران مشهد از کار آفرين معلول محله خود تجليل کرد.

مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی:
چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در بستر فضای مجازی برگزار می شود

ابدالی تکلو گفت: مسابقات قرآنی مدهامتان به صورت غیر حضوری و از طریق بارگذاری اثر در سامانه بچه های مسجد (bachehayemasjed.ir) ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می شود.

ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی؛ مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور است که سیزده دوره متوالی در رشته های مختلف برگزار شد اما چهاردهمین دوره این مسابقات با وجود شیوع ویروس کرونا در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد که برای اطلاع از نحوه برگزاری، رشته ها و شرایط برگزاری با «محمد ابدالی تکلو» مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفتگویی انجام دادیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

 

ضوابط و شرایط عمومی شرکت در مسابقه قرآنی مدهامّتان چیست؟

 

مسابقات قرآنی مدهامّتان به صورت غیر حضوری و از طریق بارگذاری اثر در سامانه بچه های مسجد (bachehayemasjed.ir) ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می شود. نفر برتر استان در هر رشته؛ به مرحله کشوری راه می یابد.

 

با توجه به شرایط موجود، نحوه برگزاری مرحله کشوری اعلام خواهد شد همچنین رشته اذان و مکبّری صرفاً ویژه برادران برگزار می شود، مهلت ثبت نام و بارگذاری در سامانه آثار تا تاریخ ۳۰ دیماه سال جاری می باشد و قابل تمدید نمی باشد و لازم است شرکت کننده محترم؛ تصویر پرسنلی و کارت ملی(شناسنامه) خود را در پروفایل سامانه بارگذاری نماید.

 

با توجه به شیوع بیماری کرونا اجرا و ضبط اثر در منزل بلامانع است ولی در شرایط عادی، اجرا و ضبط در فضای مسجد، دارای اولویت و امتیاز بیشتری است، افرادی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامّتان، سازمان اوقاف و امورخیریه، آموزش و پرورش، بسیج، معاونت قرآن و عترت ) طی سال های ۹۶ تا ۹۸رتبه های اول تا سوم، ممتاز، عالی و شایسته تقدیر را کسب نموده اند و افرادی که در مرحله استانی مسابقات مذکور رتبه اول راکسب کرده باشند نمی توانند در این مسابقات شرکت نمایند.

 

اجرای تقلیدی از الگوهای بارگذاری شده رشته های مسابقات در سامانه، دارای امتیاز ویژه می باشد، رعایت موازین و پوشش اسلامی در تمامی مراحل مسابقات از سوی شرکت کنندگان الزامی است، هر فرد در ابتدای اثر بارگذاری شده می بایست، بطور کامل (نام و نام خانوادگی، استان و نام کانون) خود را معرفی می نماید همچنین کلیه فایل های ارسالی در کلیه رشته ها باید به صورت تصویری بوده و چهره فرد به طور کامل مشخص باشد و ضبط فیلم هم به صوت افقی و بی حرکت و بدون تدوین باشد.

 

حداکثر زمان اثر ۳ دقیقه باشد و حجم اثر حداکثر۳۰ مگابایت باشد، هر فرد در یک رشته می تواند شرکت کند و فقط امکان بارگذاری یک اثر در همان رشته را دارد، بدیهی است آثاری که فاقد شرایط و ضوابط اعلامی باشند از مرحله داوری حذف خواهند شد همچنین آثار ارسالی متناسب با امتیاز در سه سطح عالی (۸۱ تا ۱۰۰) خوب ( ۶۶ تا ۸۰ ) متوسط ( ۵۰ تا ۶۵) رتبه بندی می شوند و از نفرات برتر رشته ها در مرحله اول (استانی) تجلیل خواهد شد.

 

ضوابط اجرایی این دوره از مسابقات چگونه خواهد بود؟

 

با توجه به زمان بندی اجرای چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان، شایسته است تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب از طرق مختلف (مکاتبه، پوستر، فضای مجازی) صورت پذیرد، مسئولیت رعایت ضوابط و تطبیق مشخصات افراد با آثار ارسالی در مرحله اول (استانی) با ستاد استان می باشد، مسئولیت بررسی و تطبیق بند ۶ ضوابط و شرایط عمومی بر عهده ستاد استان می باشد، زمان داوری آثار از ۱ تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری است و زمان برگزاری مرحله کشوری هم اعلام خواهد شد.

 

کلیه مستندات و مدارک مربوط به داوری مرحله اول(استانی) باید در ستاد استان بایگانی شود تا در صورت لزوم، قابل ارائه و استفاده باشد، همکار محترم استان درصورت هرگونه ابهام یا سوال، می تواند امور را از طریق مسئول ستاد کشوری پیگیری کند و از ارائه شماره تماس همکاران ستاد کشوری یا ستاد سایر استان ها به افراد خودداری کنید.

 

شرایط اختصاصی رشته قرائت تحقیق و حفظ کل ویژه برادران و خواهران چگونه است؟

 

رشته قرائت تحقیق ویژه برادران و خواهران ۱۶ تا ۳۰ سال از قرآن به خط عثمان طه صفحه ۲۷۴ سوره نحل ایه ۶۸ الی ۷۱ و صفحه ۴۸۶ سوره شورا آیه ۲۳ الی ۲۶ است و هر فرد هم مجاز به انتخاب و اجرای یک قرعه است و در رشته حفظ کل قرآن ویژه برادران و خواهران ۱۶ تا ۳۰ است پس از ثبت نام و مشخص شدن تعداد شرکت کنندگان به صورت حضوری یا مجازی برگزار خواهد شد.

 

شرایط اختصاصی رشته قرائت ترتیل ویژه برادران و خواهران چگونه است؟

 

رشته ترتیل ویژه برادران و خواهران ۱۶ تا ۳۰ سال است که برای این رده سنی از قرآن به خط عثمان طه و از صفحه ۲۸۸ سوره اسرا از آیه ۵۹ الی ۶۶ و یا صفحه ۵۱۳ سوره فتح آیه ۱۸ الی ۲۵ برگزار می شود همچنین برای رده سنی ۷ تا ۱۶ سال خواهران و برادران هم سوره یاسین فراز یک آیه ۱ تا ۱۲ و فراز دو، آیه ۳۳ تا ۴۰ و سوره الرحمن فراز یک آیه ۱ تا ۱۸ و فراز دو، آیه ۶۰ تا ۷۸ و همچنین سوره واقعه قراز یک آیه ۱ تا ۲۴ و فراز دو، ایه ۵۷ تا ۷۴ است که هر فرد مجاز به انتخاب یک فراز می باشد.

 

شرایط اختصاصی رشته قرائت تقلیدی و حفظ جزء سی ام قرآن کریم چگونه خواهد بود؟

 

رشته قرائت تقلیدی ویژه برادران ۷ تا ۱۶ سال است که شرکت کنندگات باید از فرازهای تلاوت استاد مصطفی اسماعیل، عبدالباسط محمد عبدالصمد و محمد صویق منشاوی برگزار کنند که انتخاب فراز به اختیار شرکت کننده است.

 

رشته حفظ جزء ۳۰ قرآن هم برای رده سنی ۷ تا ۱۶ سال خواهد بود که این رشته به صورت تستی برگزار می شود که شرکت کننده بعد از ثبت نام در سامانه وارد آموزش ها و آزمون ها شده و مسابقه را به صورت تستی انجام می دهد.، زمان برگزاری آزمون ۲۵ و ۲۶ دی ماه از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ می باشد و در صورتی که امتیاز شرکت کنندگان یکسان باشد نفر برتر بعد از آزمون شفاهی برگزار خواهد شد.

 

شرایط اجرایی رشته های اذان، مکبری، قرائت نماز و نقاشی آیات چگونه است؟

 

رشته اذان ویژه برادران ۷ تا ۱۶ سال است که به صورت اذکار اذان از الله اکبر تا حی الصلوه ضبط و ارسال می شود، برای رشته مکبری هم که ویژه برادران تا ۱۶ سال است مربوط به اجرای زنده مکبری نماز دو رکعتی می باشد همچنین در رشته قرائت نماز هم که ویژه برادران و خواهران ۷ تا ۱۶ سال است باید نماز ۳ رکعتی همراه با همه اذکار(تسبیحات اربعه) قرائت شود.

 

رشته نقاشی ایات هم ویژه برادران و خواهران  ۷ تا ۱۶ است که آثار نقاشی باید به صورت فردی خلق شده باشد، نقاشی باید با محوریت آیات قرآنی در موضوعات مسجد، همیاری، تلاوت قرآن و نماز باشد، مشورت با دیگران در انتخاب آیه آزاد است و آیه انتخابی باید نقاشی شود، هر فرد فقط می تواند یک اثر را بارگذاری نماید، قالب آثار باید نقاشی و تکنیک استفاده فقط باید مداد زنگی باشد، اثر باید روی مقوای مخصوص نقاشی ۲۵*۳۵ یا کاغد a۴ باشد، پس از خلق اثر باید عکس آن در سامانه بارگذاری شود و در نهایت هم در صورت منتخب شدن اصل اثر باید بدون قاب و با بسته بندی کاملا تخت ارسال شود.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group