سه شنبه 6 آبان 1399 | Tuesday 27 October 2020

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی خبر داد:
فعالیت بیش از 1800  کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی
ابدالی تکلو با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر کار تشکیلاتی، گروهی و سازمان یافته هستند، گفت: ۱۸۱۹ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی فعالیت می کنند که ۱۰۶۵ کانون روستایی و ۷۵۴ کانون هم شهری است.

 
 

«محمد ابدالی تکلو» در گفتگو ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) در مشهد با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی برکتی برای بنیان نهادن نهادهای فرهنگی و دینی در گستره سراسر کشور بود و امروز شاهد فعالیت نوجوانان و جوانان در این مراکز هستیم، گفت: فعالیت های کانون های مساجد مظهر بالندگی فرهنگی در مساجد است و توجه ویژه به مسائل تربیتی یکی از برکات مهم این مرکز فرهنگی در مساجد خواهد بود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود: گسترش برنامه های تربیتی بین نوجوانان و جوانان باعث افزایش هم افزایی اجتماعی بین آنها می شود و این راهکار برای مقابله با آسیب های اجتماعی در بین آنها نهادینه می شود و کانون های مساجد محل مطمئنی برای انجام برنامه های تربیتی است.

 

ابدالی تکلو با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر کار تشکیلاتی، گروهی و سازمان یافته هستند، اظهارکرد: مسجد بستر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است، مسجد محل اصلی فعالیت فرهنگی و هنری است که تعامل روحانی و هیئت امناء و حتی خادم مسجد با مدیر و اعضای کانون فرهنگی و هنری مایه رونق فعالیت های مسجد می شود.

 

وی کانون های فرهنگی هنری مساجد را مظهر مدیریت بسیجی و اسلامی دانست و ادامه داد: کانون های مساجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف دینی و فرهنگی نظام اسلامی به خوبی نقش آفرینی می کنند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر کار تشکیلاتی، گروهی و سازمان یافته هستند، گفت: ۱۸۱۹ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی فعالیت می کنند که ۱۰۶۵ کانون روستایی و ۷۵۴ کانون هم شهری است.

 

ابدالی تکلو با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد، موجب تقویت و ایجاد نشاط روحی و همچنین پایبندی به ارزش های اسلامی در افراد جامعه می شود، افزود: احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه های فرهنگی از رسالت های کانون های مساجد است.

    مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
دفاع مقدس مظهر مقاومت، فداکاری و پیروی از ولایت است

مروارید با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از برجسته ‌ترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم است، گفت: دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت، ایثار، فداکاری و پیروی محض از امام و ولایت ملت ایران در برابر دشمنان اسلام و انقلاب است.

«جعفر مروارید» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) خراسان رضوی ، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از بزرگترین و برجسته ‌ترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم و البته انقلابی نوپا و آزاد است که با اوج رشادت ‌ها، سربلندی و مجاهدت ‌های ملت بزرگوار در حراست و حفاظت از ارزش ‌های سرزمین مقدس وکیان و تمامیت ارضی، آن حماسه و شور را آفریدند و به فضل خدای رحمان در آزمون بزرگ الهی افتخاراتی بی ‌نظیر را کسب و سربلندی و عزت را به ارمغان آورد و سیلی محکم بر دشمنان نواختند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه تلاقی هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری امام حسین (ع) شور و حال مضاعفی به فرهنگ مقاومت و ایثار در بین ملت عزیز ایران اسلامی بخشیده است، افزود: صدام جنایتکار جنگ تمام عیار هشت ساله را به تحریک استکبار جهانی با هدف برانداختن نظامی نوپا و مقدس به راه انداخت.

 

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت، ایثار، فداکاری و پیروی محض از امام و ولایت ملت ایران در برابر دشمنان اسلام و انقلاب است، اظهارکرد: امروز این عزت و افتخار به برکت ۸ سال دفاع مقدس به دست آمده است ‌و همه باید قدردان این امنیت و آرامش باشیم.

 

مروارید با اشاره به رشادت های رزمندگان اسلام در راستای دفاع از انقلاب و نظام اسلامی در تمامی عرصه های مختلف، یادآور شد: هشت سال دفاع مقدس به ما نشان داد که می توان با ایثار و مقاومت در مقابل تمام دشمنان ایستادگی کرد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس به تاسی از قیام امام حسین (ع) به نتیجه رسید و امروز ما باید این راه را با جدیت ادامه دهیم، گفت: صبر، مقاومت و اراده‏ های پولادین رزمندگان اسلام موجب پیروزی نظام اسلامی در برابر توطئه ‌های استکبار شد.

ژ

ابدالی تکلو گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب و آرمان های انقلاب و شهدا است، دفاع مقدس، انقلاب و دستاوردهای نظام را در برابر تهدیدها و توطئه های دشمنان بیمه کرد.

«محمد ابدالی تکلو» در گفتگو با ستاد ارتباطات و رسانه ( فهما ) خراسان رضوی ، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تاکید بر اینکه استقلال و قدرت امروز نظام مدیون ایثار و فداکاری رزمندگان، خون شهدا و درد و رنج جانبازان و آزادگان است، گفت:هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب و آرمان های انقلاب و شهدا است، دفاع مقدس، انقلاب و دستاوردهای نظام را در برابر تهدیدها و توطئه های دشمنان بیمه کرد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس یک مقطع پر افتخار در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهارداشت: حضور به موقع مردم در صحنه موجب دفاع جانانه از نظام اسلامی شد و حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد.

 

وی با اشاره به اینکه ایستادگی مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس نمونه ای موفق از دستاوردهای مقاومت است، ادامه داد: دوران هشت ساله دفاع‌ مقدس مظهر فرهنگ ایثار و شهادت عاشورایی و تثبیت کننده انقلاب اسلامی‌ بود.

 

ابدالی تکلو با اشاره به اینکه دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت، ایثار، فداکاری و پیروی محض از امام و ولایت ملت ایران در برابر دشمنان اسلام و انقلاب است، اظهارکرد: امروز این عزت و افتخار به برکت ۸ سال دفاع مقدس به دست آمده است ‌و همه باید قدردان این امنیت و آرامش باشیم.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه دفاع مقدس مظهر حماسه، معنویت و آرمان خواهی است، گفت: بی شک یاد و نام و خاطره ی شهیدان، ایثارگران و جانبازان نگینی درخشان بر تارک انقلاب اسلامی ایران و جایگاه و منزلتی ژرف در اندیشه ملت ایران دارد و این نظام مقدس به همت و بهای ایثار و شهادت و شهامت دلیر مردان بی ادعا بدست آمده است.

 

وی با تاکید بر اینکه شهدا الگوهای بسیار ارزشمند و تأثیرگذاری در کشور هستند و به برکت خون پاک شهیدان، انقلاب اسلامی ایران با وجود تمام توطئه‌ها و دشمنی ‌ها تا به امروز پابرجا بوده و به راه خود ادامه می دهد، گفت: هفته دفاع مقدس مظهر اقتدار مردم سلحشور ايران است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی :

کانون های شهرستان درگز مورد ارزیابی و پایش قرار گرفتند

«ابدالی تکلو » در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) گفت : همه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان درگز مورد ارزیابی قرار گرفتند. طرح پایش با هدف ارزیابی و بررسی نقاط قوت و ضعف کانون های مساجد استان در سال 99 در دستور کار ستاد فهما استان خراسان رضوی قرار گرفته است . در این طرح ضمن ارزیابی و باز آفرینی کانون ها ، آموزش های لازم در جهت فعال شدن کانون ها در دومین رویداد ملی فهما نیز ارائه میشود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فهما خراسان رضوی ابراز داشت : در هفته گذشته با سفر کارشناسان استانی به شهرستان درگز همه کانون های مساجد شهرستان درگز مورد ارزیابی و پایش قرار گرفتند و 80 درصد کانون های شهرستان باز آفرینی شدند.

طرح پایش در سال 99 در 650 کانون فرهنگی هنری مساجد استان اجرائی خواهد شد.


مدیر ستاد هماهنگی کانون ها فرهنگی و هنری مساجد استان خراسان رضوی گفت: طرح ملی «سه شنبه های تکریم» در منزل خانواده شهید «عباسعلی شرافتی» برگزار شد.

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان رضوی محمد ابدالی تکلو در دیدار با خانواده شهید عباسعلی شرافتی در خلیل آباد که در راستای طرح سه شنبه های تکریم برگزار شد،افزود: طرح سه شنبه های تکریم از خانواده های شهدا آغاز شده و در آینده نیز در خصوص فعالین فرهنگی، اجتماعی، دانش آموزان ممتاز، خیرین و افراد اثر گذار در جامعه اسلامی ادامه خواهد داشت.


آغاز رسمی طرح سه شنبه های تکریم در کاشمر

طرح سه شنبه های تکریم با حضور مسئولان شهرستان  کاشمر در منزل سردار شهید قوام برگزار شد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان رضوی مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی  در آئین اجرای این طرح در کاشمر گفت:طرح سه شنبه های تکریم ، از 6 هفته گذشته در کشور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران ،نخبگان ،مفاخر برگزار میشود.

ابدالی تکلو با اشاره به این که این طرح باهمکاری و  تولیت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان اجرا می شود از مسئولین خواست تا برای اجرای شایسته این طرح  با کانون های مساجد همکاری کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه زندگی و شهادت و منازل شهدا برای همیشه چراغ هدایت ما خواهد بود ، تاکید کردند که باید راه و روش و سیره شهدا در جامعه ترویج شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:
یکی از وظایف مهم کانون های مساجد احترام ویژه به خانواده های شهدا است.

ابدالی تکلو گفت: یکی از وظایف مهم کانون ها احترام ویژه به خانواده های شهدا است چرا که آسایش و امنیت امروز ما مرهون خون شهدای گرانقدر است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد سبزوار:
مسابقه نشریه دیواری «غدیر برترین عید» در کانون های مساجد خراسان رضوی برگزار می شود

مسابقه فرهنگي من غديريم ام در راستاي بزرگداشت عيد غدير خم توسط کانون قائم آل محمد عج  درسطح شهري برگزار خواهد شد.

مدیر کانون در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان رضوی بیان کرد : اين مسابقه که به صورت مجازي برگزار مي گردد از کار بران تقاضا شده از  فعاليتهاي فرهنگي خود در زمينه هاي شعر ،حفظ ايات مرتبط با غدير ،نهج البلاغه خواني ، نصب پرچم در سر در منازل يا مغازه ها و... فيلم وعکس تهيه نموده وبه ايدي @seratnooor
@Saliakbarhosseyni
در پيام رسان ايتا ارسال نمايند در پايان به تعدادي از شرکت کنندگان هدايايي تقديم خواهد شد.

این مسابقه به همت کانون فرهنگی هنری قائم آل محمد عج و پایگاه بسیج مسجد برگزار خواهد شد.

 

با توجه به اهميت والاي بزرگداشت دهه ولايت«عيد سعيد قربان تا عيد سعيد غدير خم » کارگروه دهه ولايت کانون تشکيل شد .

مدير کانون کانون ندای اسلام در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای خراسان رضوی ، دنياي امروز بويژه نسل جوان و نوجوان را تشنه  فرهنگ غدير دانست و از برگزاري جشنواره شميم ولايت بصورت مجازي  در شهرستان خليل آبادخبر داد.

سعيد پريشان توندري با اشاره به قسمتي از خطبه غدير که پيامبر مهرباني ها مي فرمايند: واقعه ي غدير بايد توسط پدران به فرزندان تا قيامت نشر پيدا کند  رژه موتورسيکلت ها را اصلي ترين برنامه ي اين جشنواره عنوان کرد.

گفتني است : اين جشنواره در  بخش هاي  نقاشي ويژه رده سني «5 تا 12 سال » ، رژه موتورسيکلت ها «همزمان با شب عيد سعيد غدير خم »، هر خانه يک پرچم «آذين بندي معابر ، مغازه ، منزل »، مسابقه پيامکي ، اطعام نيازمندان «اهداي پک غذايي و بهداشتي » همزمان با دهه ولايت برگزار مي گردد.

 

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group