دوشنبه 18 فروردين 1399 | Monday 6 April 2020

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:
کانون های مساجد ظرفیت مردمی بالایی در انجام فعالیت های فرهنگی دارد


ابدالی تکلو با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری به عنوان بازوهای فرهنگی مساجد هستند، گفت: کانون های مساجد ظرفیت مردمی بالایی در انجام فعالیت های فرهنگی دارد.
به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «محمد ابدالی تکلو» در دیدار با مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت:هیچ دستگاه خاصی امور مساجد را به صورت صد در صد بر عهده ندارد، اوقاف بخشی را رسیدگی می کند و سازمان تبلیغات و بسیج هم بخش های مرتبط به خود را مدیریت می کنند و کانون های فرهنگی هنری هم فعالیت های خود را انجام می دهند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود: بخش متولی گری مساجد جای خود را به صورت مطلوب حفظ نکرده و شاید یکی از دلایلی هم که نقش مساجد در زندگی مردم نسبت به اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس کمتر شده به خاطر ناهماهنگی های موجود است.
وی با اشاره به اینکه خوشحالیم در خراسان امور مساجد وجود دارد که می تواند همکاری و هماهنگی کند، اظهارداشت:جزیره ای عمل کردن در حوزه مسجد از معضلات حال حاضر است و آن مساجدی که متحدانه عمل می کنند توانسته اند در بسیاری از امور موفق باشند لذا دیوار کشی در مساجد به عملکرد آنها ضربه می زند.
ابدالی تکلو با بیان اینکه ما باید بپذیریم که حرف اول را در مساجد امام جماعت می زند، ادامه داد:با توجه به اینکه افراد مختلفی با سطح تحصیلات متفاوت در مساجد حضور پیدا می کنند لازم است ائمه جماعات دوره های مدیریت تخصصی بگذرانند و در حوزه مدیریت مسجد متمرکز شوند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون های بازوهای فرهنگی مساجد هستند، گفت:در برخی مساجد امام جماعت مدیر است و در برخی دیگر هم هیئت امناء تصمیم گیرنده هستند و در برخی مساجد هم فرمانده پایگاه بسیج یا مدیر کانون مدیریت مسجد را بر عهده دارند.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم یک همدلی و همکاری صورت بگیرد تا در مسجد هر کسی جایگاه خود را بداند، افزود:متاسفانه گاهی در مساجد تفاوت عملکرد سیاسی هم بین نهادهایی که در مسجد فعالیت می کنند وجود دارد که این موضوع برای فعالیت های فرهنگی آفت محسوب می شود.
ابدالی تکلو با بیان اینکه کانون های مساجد ظرفیت مردمی بالایی در انجام فعالیت های فرهنگی دارد، گفت:مجموعه کانون های فرهنگی هنری خود را خادم مسجد می دانند و این افتخاری است که توانستیم در این حوزه فعالیت کنیم چرا که کار کردن برای مسجد در زندگی برکات فروانی به وجود می آورد.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group