يكشنبه 9 آذر 1399 | Sunday 29 November 2020

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد خراسان رضوي:
برنامه هاي متنوعي ويژه هفته کتاب در کانون هاي مساجد خراسان رضوي برگزار مي شود

ابدالی تکلو با تاکید بر اینکه هرگونه تلاش و صرف هزینه در حوزه کتابخوانی یک سرمایه گذاری است، گفت:همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی برنامه های متوعی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی برگزار می شود.

«محمد ابدالی تکلو» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: با ظهور و بروز تکنولوژی و شبکه های مختلف اجتماعی متاسفانه شاهد کاهش سطح مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه هستیم اما کانون های فرهنگی هنری مساجد در جهت مقابله با این آسیب تلاش های مستمری را انجام می دهد چرا که کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد محلی برای رشد فکری و معنوی نوجوانان و جوانان است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه هرگونه تلاش و صرف هزینه در حوزه کتابخوانی یک سرمایه گذاری است، افزود: کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به یکی از پر رونق ترین کانون های فرهنگ ترویج مطالعه تبدیل شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در هفته کتاب و کتابخوانی طرح شنبه های کتاب در کانون های فرهنگی هنری فعال استان به خصوص کانون های دارای کتابخانه، به صورت مستمر تا پایان سال جاری برگزار می شود، ادامه داد:انتشار پوستر، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، عکس و فیلم از اجرای طرح شنبه های کتاب در فضای مجازی در سطح کانون ها و کتابخانه ها در قالب پویش «# شنبه_های-کتاب-مساجد» هم برگزار می شود.

 

ابدالی تکلو با بیان اینکه انتشار فایل های مربوط به فرمایشات مقام معظم رهبری، مسئولین استانی، شخصیت ها و افراد صاحب نظر پیرامون اهمیت کتاب و کتابخوانی در قالب پویش «# شنبه_های-کتاب-مساجد» انجام می شود، گفت:معرفی کتب مفید در کتابخانه مسجد توسط کتابدار در فضای مجازی وکانال اطلاع رسانی کانون برای گروه های سنی مختلف از برنامه های هفته کتاب است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت:تکریم فعالان حوزه کتاب (کتابداران، اعضای کتابخانه )در قالب طرح سه شنبه های تکریم تا پایان هفته کتاب توسط امام جماعت یا مدیر کانون، اطلاع رسانی به اعضای کانون و کتابخانه پیرامون شرکت در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، مروجان کتابخوانی و جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان و ثبت اطلاعات کتابدار در سامانه و شرکت کتابدار در دوره های آموزشی سامانه از دیگر برنامه های هفته کتاب است.

 

وی افزود:مستندسازی از فعالیت های حوزه کتاب و کتابخوانی شامل عکس و فیلم، مشارکت اعضای کانون ها گسترده در مسابقات کتابخوانی موجود در سامانه از جمله( زنی که پیامبر بود، جاذبه حسینی و امام حسین (ع)) و بارگذاری بهترین خلاصه و یادداشت های اعضای کانون های مساجد از کتاب های جذاب و خواندنی خود را در سامانه بچه های مسجد هم بخش دیگر برنامه های ویژه هفته کتاب در سطح کانون های مساجد استان است.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group