دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

مدير ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد خراسان رضوي:ترويج فرهنگ قرآني و مبارزه با هجمه هاي فرهنگي رسالت کانون‌ هاي مساجد است

ابدالی تکلو با بیان اینکه کانون ‌های مساجد یک ظرفیت نیروی انسانی در دل مساجد هستند، گفت:احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌ های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه ‌های فرهنگی از رسالت‌های کانون‌ های مساجد است.

«محمد ابدالی تکلو» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) حراسان رضوی ، با تاکید بر اینکه کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجد، موجب تقویت و ایجاد نشاط روحی و همچنین پایبندی به ارزش ‌های اسلامی در افراد جامعه می‌شود، اظهار کرد: احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌ های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه‌های فرهنگی از رسالت‌های کانون‌ های مساجد است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با منابع انسانی و خلاقیت مردمی شکل گرفته است لذا ویژگی مردمی بودن کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آنان را بسیار متفاوت‌تر از سایر نهادهای فرهنگی کرده است.

 

وی از دیگر ویژگی‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را عنصر شادابی و طراوت به واسطه حضور جوانان دانست و اظهار کرد: ترکیب فرهنگ و هنر در کانون‌ها حائز اهمیت است، فرهنگ سبب عمق بخشیدن به فعالیت‌ها و هنر سبب جذابیت و اثرگذاری می‌شود. ترکیب این دو ویژگی سبب تمایز فعالیت‌های کانون‌ها در مساجد شده است.

 

ابدالی تکلو اظهارکرد:گسترش برنامه های تربیتی بین نوجوانان و جوانان باعث افزایش هم افزایی اجتماعی بین آنها می شود و این راهکار برای مقابله با آسیب های اجتماعی در بین آنها نهادینه می شود و کانون های مساجد محل مطمئنی برای انجام برنامه های تربیتی است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون های مساجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف دینی و فرهنگی نظام اسلامی به خوبی نقش آفرینی می کنند، افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر کار تشکیلاتی، گروهی و سازمان یافته هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب، حرکت عظیم دوباره ای با شناخت زمان می طلبد و باید در کانون های مساجد با ایمان راسخ به این بیانیه حرکتی نو به تناسب تقاضا و ساختار روانی جامعه ایجاد کنیم، گفت: کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجد، یک ظرفیت نیروی انسانی گسترده هستند که در دل مسجد فعالیت می‌کنند.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group