دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

باید به کانون های مساجد به عنوان قلب تپنده فرهنگی جامعه نگاه کنیم
ابدالی‌تکلو با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با توسعه فعالیت های خویش در عرصه های گوناگون زندگی آموزه های دینی را در جامعه جاری و نهادینه سازند، گفت: باید به کانون های مساجد به عنوان قلب تپنده فرهنگی جامعه نگاه کنیم.

«محمد ابدالی تکلو» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با توسعه فعالیت های خویش در عرصه های گوناگون زندگی آموزه های دینی را در جامعه جاری و نهادینه سازند همچنین با اصالت دادن فعالیت های مبتنی بر مسجد با کمترین هزینه می توانیم فرهنگ و هنر دینی را به دست آوریم.
 
مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی گفت:مساجد از دیرباز محلی برای عبادات، معنویات و به دلیل در دسترس بودن، محل مناسبی برای برگزاری و انجام مراسم گوناگون اجتماعی و مذهبی بوده و بر مبنای موارد ذکر شده در قرآن و روایات از جایگاه ویژه ای برخوردار است زیرا نشر معارف اسلامی و تربیت مؤمنان در این مکان مقدس انجام می شود و از سوی دیگر به نوعی کانون اتحاد و انسجام مسلمانان به حساب می آید.
 
وی اظهارداشت:امروز مساجد تنها پایگاه فرهنگی در روستاها هم هستند و فعالیت‌های فرهنگی هنری در دل مساجد روستا می‌تواند به معرفی فرهنگ بومی کمک‌ کنند، اگر جوانان ما فرهنگ خود را به درستی بشناسند به سراغ فرهنگ بیگانه و غربی نمی‌روند و اجتماع کوچک روستا می تواند بستر این شناخت باشد.
 
ابدالی تکلو با تاکید بر اینکه هیچ شبکه‌ای با این گستردگی در کشور و تمرکز در روستاها مانند کانونهای مساجد نیست به گونه ای که هم اکنون ۱۰۶۲ کانون روستایی در سطح خراسان رضوی وجود دارد، گفت: مدیران و اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد هم در خط مقدم جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی هستند.
 
مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه مساجد پایگاه توسعه فرهنگی و دینی است، افزود کانون های مساجد هم در تشخیص آسیب و هم در اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی در راستای رفع آسیب ها می توانند موثر باشند.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group