دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

 
با حضور جمعی از مسئولین فرهنگی؛
مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی برگزار شد


مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با حضور مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون فرهنگی مساجد کشور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.     
به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، مراسم تکریم و معارفه مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی امروز(۹ آذر) با حضور «حسین براتی» مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون فرهنگی مساجد کشور، «جعفر مروارید» مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، «یوسف امینی» قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، «محمد رضا محمدی» رئیس امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، «افشین تحفه گر» معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی و پرسنل ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد.
 کانون های مساجد سهم عمده ای در توسعه فرهنگی شهر دارند
در این مراسم «جعفر مروارید» با بیان اینکه مساجد به عنوان نهاد مردمی در توسعه اقتصادی هم نفش دارند و در دوران مقاومت چه در داخل و چه در فضای بین الملل تفکر مقاومت که چکیده میراث فرهنگی و معنوی است را اشاعه می داند، افزود:کانون های مساجد نقش فرهنگی مساجد را پررنگ تر کرده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون های مساجد می توانند در بحران های اجتماعی که گریبان گیر شهرها است موفق عمل کنند، گفت:موقعیت مهمی که مساجد دارند و ارتباطی که با بطن جامعه برقرار می کنند می توانند فرهنگ تکریم زائر را در شهر نهادینه کنند همچنین توجه به دغدغه هاب جوانان اسلام، دانش افزایی و شناخت کشورهای اسلامی می تواند از برنامه های مساجد باشد.
۱۸۰۸ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی وجود دارد
«محمد حسین عبداللهی» هم در این مراسم گفت:۱۸۰۸ کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد خراسان رضوی وجود دارد که ۷۴۵ کانون شهری و ۱۰۶۰ کانون هم روستایی هستند و این نشان دهنده توجه و رسیدگی به کانون های روستایی است همچنین ۱۳۰۰ کتابخانه . ۲ هزار و ۱۰۰ مرکز مجری طرح تلاوت نور در استان فعاتل هستند.
مدیر سابق ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه تا کنون در سامانه بچه های مسجد ۷۶ هزار و ۷۰۰ نفر عضو شده اند، افزود:کارنامه کانون های مساجد استان قابل قبول است، بابت تمام فعالیت هایی که در این مدت صورت گرفته اعم از برگزاری برنامه های ملی و استانی زحمات فراوانی کشیده شده و تلاش ها و سختی های بسیاری را متحمل شدیم.
خراسان رضوی از ظرفیت های منحصر به فردی برخوردار است
در ادامه مراسم هم «حسین براتی» اظهارداشت:خراسان رضوی از ظرفیت های منحصر به فردی برخوردار است و این وجه تمایز کار ما را در انتخاب فردی شایسته سخت می کند اما با ین رویکرد کمیته انتصابات ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور فردی را به عنوان مدیر جدید ستاد کانون های مساجد استان منصوب کرد که امیدواریم به عنوان سربازی فداکار در کنار مضجع منور امام رضا(ع) انجام وظیفه کند.
مدیرکل امور استان‌ها و حقوقی ستاد هماهنگی کانون فرهنگی مساجد کشور با تاکید بر اینکه کانون های مساجد ظرفیت فراوانی در کشور دارند، افزود:خراسان رضوی میزبان بسیاری از رویدادهای ملی و منطقه ای بوده که طی سنوان اخیر آقای عبداللهی با اخلاص و نیت پاک در این حوزه زحمات فراوانی را متحمل شدند.
گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات ۱۵ ساله «محمد حسین عبداللهی» تجلیل و «محمد ابدالی تکلو» به عنوان مدیر جدید ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی معرفی شد.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group