دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

رحمانی فضلی:
وجود۷۹ هزار مسجد در کشور/۲۵ هزار مسجد دارای کانون‌ فرهنگی هستند


وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور حدود ۷۹ هزار مسجد داریم، گفت: از این تعداد حدود ۲۵ هزار مسجد دارای کانون‌ فرهنگی هستند
به گزارش خبرگزاری شبستان، یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای اجتماعی با حضور وزیر کشور امروز (یکشنبه ۱۵ دی) در محل این وزارتخانه برگزار شد. عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: امروز در جلسه شورای اجتماعی موضوع بسیار مهمی از جمله ظرفیت‌ها و توان نهاد‌های دینی برای حل مسائل اجتماعی به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه در این جلسه چهار گزارش مطرح شد، درباره محتوای دیگر این جلسه گفت: همچنین حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، کانون مساجد کشور گزارش‌هایی در این جلسه ارائه کردند. در کشور حدود ۷۹ هزار مسجد داریم و از این تعداد حدود ۲۵ هزار مسجد دارای کانون‌ فرهنگی هستند؛ افزون بر این یک‌هزار مصلی داریم.
رحمانی فضلی افزود: مقام معظم رهبری اولویت‌های پنج گانه‌ای تعیین کرده بودند که گزارش‌هایی در این‌ زمینه ارائه شد و مشکلات، مسایل و برنامه‌های آتی نهاد‌های ذی‌ربط مطرح شد. بر همین اساس امروز مصوبه نداشتیم. قرار است موضوع این جلسه در جلسه بعدی ادامه داشته باشد.
وزیر کشور گفت: اگر ما بتوانیم هم افزایی و هماهنگی با برنامه مشخصی بین نهاد‌های دینی در کشور ایجاد کنیم یقینا می‌توانیم در پیشبرد حل مشکلات و مسائل اجتماعی موفق باشیم./

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group