يكشنبه 10 اسفند 1399 | Sunday 28 February 2021

«سميه نويديان» از اهداي 100بسته معيشتي در راستاي طرح ملي ايران قوي توسط بچه هاي کانون فرهنگي هنري علمدار کربلا (ع) خبر داد.

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما) خراسان رضوي ؛ سميه نويديان مدير کانون فرهنگي هنري علمدار کربلا (ع) از اهداي 100بسته معيشتي در راستاي طرح ملي ايران قوي توسط بچه هاي کانون فرهنگي هنري علمدار کربلا (ع) خبر داد.

مدير کانون فرهنگي هنري نداي اسلام خليل آباد :
اردوي جهادي اعضاي کانون برگزار شد

سعيد پريشان توندري مدير کانون  فرهنگي هنري نداي اسلام در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما) خراسان رضوي ؛با اشاره به اينکه  توجه به نيازمندان امري ضروري گفت : اردوي جهادي کانون بامشارکت اعضاي فعال برگزار شد.

مدير کانون فرهنگي هنري شهداي مغان کاشمر:
جوانان مؤمن هر تهديدي را به فرصتي براي عمل صالح و جلب رضاي حق تبديل مي‌کند.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، مهدی فانی مدیر کانون شهداي مغان  با اشاره به اقدامات کانون فرهنگي هنري  مسجد جامع اين روستا با همکاري پايگاه مقاومت بسيج برادران و خواهران روستا در مقابله با شيوع ويروس کرونا گفت: اعضاي بسيجي اين اين کانون  در ضدعفوني کردن معابر، مساجد و محلات فعاليت کرده اند.ضدعفوني معابر، مساجد و محلات مغان در بخش مرکزي کاشمر در اين مدت 9 ماه شيوع کرونا انجام گرفته و در حال انجام مي باشد . وي گفت : جوانان مؤمن هر تهديدي را به فرصتي براي عمل صالح و جلب رضاي حق تبديل مي‌کند.

مديرکانون شهداي مغان  افزود: کانون مسجد جامع اين روستا با همکاري بچه هاي بسيجي و جهادي با رعايت بهداشت و جنبه‌هاي ايمني در کنار مردم در ايام شيوع کرونا حاضر بودند.

وي  گفت: توليد ماسک در اين کانون توسط واحد خواهران  و توزيع در بين نيازمندان روستا ، فعاليت  در  زمينه تهيه اقلام بهداشتي و سبد غذايي جهت توزيع بين مستمندان و نيازمندان در محله هاي روستا از جمله اقدامات ديگر در اين زمينه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

فروشگاه محصولات سلامتي مسجد مختار به همت کانون فرهنگي هنري فاتح مشهد راه اندازي شد.

فروشگاه محصولات سلامتي مسجد مختار با هدف ترويج  سبک زندگي و سلامت غذايي مردم و جامعه و ايجاد درآمد زايي در جهت امور خيريه ي مسجد آغاز به کار کرد.
مسعود نکونام مدير کانون فرهنگي هنري فاتح مشهد در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما) خراسان رضوي، بيان کرد:کانون فرهنگي فاتح در جهت رونق بيشتر اين فروشگاه و هم چنين بهره مندي مسجدي ها و هم محلي ها اقدام به تقويت از طريق سرمايه گذاري، تبليغات، راه اندازي سامانه خريد اينترنتي(به زودي) و تامين نيروي مديريتي اين فروشگاه، نموده است.

لازم به ذکر است فروشگاه محصولات سلامتي مسجد مختار همه روزه قبل از نماز مغرب و عشاء جهت خدمت رساني به نمازگزاران فعال مي باشد. در اين فروشگاه محصولات غذائي سالم و ارگانيک با قيمت مناسب در اختيار عموم مردم گذاشته ميشود.

مدير کانون جوادالائمه(ع) مشهد:
طرح «روز ارادت به امام جواد عليه السلام» در کانون جوادالائمه مشهد برگزار مي شود

رجب پور گفت: در طرح «روز ارادت به امام جواد عليه السلام» تمامی اعضای کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) برای پخت غذا در منزل ۹ تن از اعضا به عنوان مرکز این اقدام خیرانه گرد هم آمده و پس از آماده سازی غذا اقدام به توزیع آن در ۹ مکان از حاشیه شهر مشهد می کنند.

«مهدی رجب ‌پور» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی با اشاره به برنامه ‌های کانون فرهنگی هنری «جوادالائمه» شهر مشهد مقدس در تاریخ ۹ آذر سال جاری اظهار کرد: این تاریخ را به عنوان روز ارادت به امام جواد(ع) انتخاب کرده و سعی داشتیم فعالیت‌های کانون را در آن برجسته کنیم، ۱۰ سال قبل نیز در تاریخ ۸/۸/۱۳۸۸ که تاریخ رُند بود و مصادف با سالروز ولادت امام رضا(ع) شده بود برنامه های متعددی نه تنها در کانون بلکه در سطح کشور برگزار شد.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) مشهد افزود: با توجه به اینکه کانون فرهنگی هنری که به همراه اعضا در آن فعالیت داریم هم‌‌نامه با آن حضرت است در نتیجه تاریخ ۹/۹/۱۳۹۹ را به عنوان روز ارادت به امام جواد(ع) نامگذاری کردیم، هرچند که ولادت امام نهم در این تاریخ واقع نشده اما به سبب خاص بودن تاریخ مذکور برنامه هایی را طراحی کردیم، در این راستا هشتگ در پناه جوادالائمه باشیم از جمله اقداماتی است که در سطح فضای مجازی اجرا می شود.

 

وی افزود: نخستین فعالیت ما به مناسبت این تاریخ طرح «یا باب‌ الحوائج» است که طی آن تعداد ۹ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شده و به آغوش خانواده باز می‌گردند، این افراد جمعا ۳۹ میلیون تومان بدهکار هستند و امیدواریم که به زودی بتوانیم این مبلغ را از طریق خیرین تهیه کنیم.

 

رجب پور افزود: دومین طرح با عنوان «مواسات» با هدف سرکشی از ۹۹ خانواده محروم در ۹ شعبه حاشیه شهر مشهد شکل گرفته است همچنین ذیل این طرح قرار است بسته‌های بهداشتی میان نیازمندان توزیع شود.

 

مدیر کانون جوادالائمه(ع) مشهد ادامه داد: طرح سوم «مائده آسمانی» نام گرفته است که طی آن تمامی اعضای کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) برای پخت غذا در منزل ۹ تن از اعضا به عنوان مرکز این اقدام خیرانه گرد هم آمده و پس از آماده سازی غذا اقدام به توزیع آن در ۹ مکان از حاشیه شهر مشهد می کنند، علاوه بر این ۹ خانواده محروم نیز ذیل این طرح به مدت ۹ ماه به طور کامل تامین می شوند.

 

وی تصریح کرد: طرح چهارم «پسران آسمانی» نام گرفته است، اکنون بسیاری از خانواده‌ها دغدغه‌شان این است که نوزادشان در روز ۹/۹/۹۹ به دنیا بیاید، ما به دنبال این هستیم که در طرح مذکور برای خانواده ‌هایی که این تاریخ برایشان دغدغه شده است، مسئله نامگذاری را مطرح کنیم به این معنا که همان قدر که به دنیا آمدن فرزند در این تاریخ برایتان دغدغه شده است بیایید و روی این مساله متمرکز شوید که نام نیک و اسامی اهل بیت(ع) را انتخاب کنید.

 

رجب پور افزود: از سوی دیگر با توجه به وضعیت کرونایی که در کشور سایه افکنده و تلاش‌های کادر درمان، طرح پنجم را به عنوان «مدافعان سلامت» در نظر گرفتیم که طی آن اعضای کانون به همراه یک تن از برادران و خواهران طلبه، با شاخه گل و بسته‌های نبات و نمک متبرک به بیمارستان‌های درگیر با کرونا رفته و از آنها تجلیل به عمل می آورند، در این طرح همچنین به صورت ویژه از نیروهای خدماتی این بیمارستان‌ها که کمتر در این ایام مورد توجه بودند تجلیل می شود.

 

مدیر کانون جوادالائمه(ع) مشهد ادامه داد: ششمین طرح «پرسمان ۹۹۹۹» عنوان گرفته است که طی آن مسابقه مجازی با محوریت سبک و سیره زندگی امام جواد(ع) برگزار می‎شود؛ طرح هفتم نیز با عنوان «سلام بر امام» ساعت ۹ صبح و ۹ شب تاریخ ۹/۹/۱۳۹۹ برگزار شده و طی آن ارتباط زنده با حرمین شریفین کاظمین برقرار می شود؛ در این ارتباط زنده تصویری زیارت امام جواد(ع) از حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع) قرائت می‌شود و همزمان دل‌ها از جوار حرم امام مهربانی‌ها حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) به سوی حرم پدر و فرزند امام هشتم یعنی امام کاظم(ع) و امام جواد(ع) پر می کشد.

 

وی گفت: طرح بعدی «در پناه جوادالائمه» نام گرفته است که طی آن ۹ محصول فرهنگی اجتماعی مرتبط با سبک و سیره آن حضرت از جمله احادیث و ادعیه ارایه می شود؛ همچنین نهمین طرح «خادم‌الجواد» نام دارد که طی آن از ۹ خادم الجواد(ع) که با مجموعه هیات و کانون جوادالائمه در ارتباط هستند تجلیل می شود و اگر شرایط اجازه داد مراسم اختتامیه این طرح در یکی از رواق های حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

 

رجب پور با اشاره به فعالیت‌های جانبی کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) شهر مقدس مشهد افزود: برنامه‌هایی نظیر ماشین‌نویسی به عنوان ملی روز ارادت به امام جواد(ع)، ارتباط با دیگر استان ها و شهرها، هیئات مذهبی و پایگاه‌های بسیج هم‌«ام با امام جواد(ع) نیز از دیگر فعالیت های ما در این ایام است.

 

کانون فرهنگي هنري شهيد بابا رستمي با همکاري خيرين در حوزه کار آفريني فعال مي شود
  به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ، متقي مدير کانون فرهنگي هنري شهيد بابا رستمي قوچان گفت : با همکاري خيرين و کارآفرينان و کانون فرهنگي هنري شهيد بابارستمي کارگاه خياطي و دوزندگي براي خانواده هاي محروم در مسجد راه اندازي گرديد.
مدیر کانون شهید بابا رستمی قوچان ضمن اعلام این خبر افزود ، راه اندازي اين کارگاه باعث مي شود تا در اين اوضاع بد اقتصادي منبع درآمدي براي اقشار آسيب پذر از محل مسجد که در واقع پايگاه اجتماعي مي باشد کسب در آمد نمايند.
در اين کارگاه که در دو شيفت صبح و بعداز ظهر مشغول فعاليت مي باشد در حال حاظر کاپشن مردانه توليد مي گردد و تعداد 10نفر خانم مشغول کار مي باشند.

 

مدير کانون شميم ولايت مشهد:
فروشگاه تعاوني محله توسط کانون شميم ولايت مشهد افتتاح شد

زارع ثانی گفت:در راستای تهیه مایحتاج روزانه و لوازم مورد نیاز زندگی با قیمت مناسب در حاشیه شهر کانون شمیم ولایت مشهد فروشگاهی با عرضه انواع ارزاق عمومی را در محله اروند شهرک شهید رجایی که از مناطق حاشیه شهر محسوب می شود افتتاح کرده است.

«محمد زارع ثانی» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، گفت: اتفاقات دوره شیوع ویروس کرونا درس بزرگ دیگری نیز به همراه داشت که مربوط به کسانی است که به هر دلیلی با مساجد و مسجدی ها زاویه دارند؛ خدمات مساجد در این دوره به این گروه اثبات کرد که اگر به فکر دین و مذهب هم نیستند به صلاح دنیای آنها است که مساجد کشورمان همیشه آباد و نیروهای مسجدی همیشه بانشاط و پرتوان باشند تا بتوانند به همنوعان خود خدمت کنند.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد افزود: چشم امید حاکمیت، دولت و ملت در زمان گرفتاری های مختلف به خدمات مسجد و مسجدی ها است بنابراین در غیر زمان های بحرانی هم اگر از ظرفیت های مسجد درست استفاده شود گام بسیار بلندی به سوی شکوفایی برمی داریم و قطعا یکی از مهمترین شاخص های تمدن نوین اسلامی استفاده کامل از توان و ظرفیت مساجد در تمام ایام سال و نه فقط در هنگام بروز مشکلات و بحران ها است.

 

وی با بیان اینکه تجربه دوره کرونا نشان داد نهادهای دینی و مذهبی از جمله حوزه های علمیه، مساجد، هیأت های مذهبی باید در پساکرونا توجه بیشتری به خدمات اجتماعی داشته باشند، اظهار کرد:کانون های فرهنگی هنری که جزء نهادهای مسجدی، انقلابی و مردمی هستند و در سراسر کشور فعالیت دارند نیز باید دامنه فعالیت های خود در حوزه خدمات اجتماعی را گسترش دهند، البته تاکنون در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند.

 

زارع ثانی ادامه داد: در راستای توجه به تهیه مایحتاج روزانه و لوازم مورد نیاز زندگی با قیمت مناسب در حاشیه شهر کانون شمیم ولایت مشهد فروشگاهی با عرضه انواع ارزاق عمومی محصولات غذایی خانگی را در محله اروند شهرک شهید رجایی که از مناطق حاشیه شهر محسوب می شود افتتاح کرده است.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد با بیان اینکه در این فروشگاه یک سبد مهربانی هم وجود دارد که مشتریان با رضایت خود اقلامی را برای نیازمندان محله آنجا قرار می دهند، اظهارکرد: ما در این فروشگاه که درصدی از درآمد به نیازمندان اختصاص دارد در مناسبت ‌های مختلف سبد کالا به محرومین تحت پوشش اهد امی کنیم همچنین در این فروشگاه ۶ نفر به صورت مستفیم و ۴ نفر هم غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

مدير کانون فرهنگي هنري هدايت مسجد الرضا (ع) شهر کاشمر خبر داد :

عصمت کفاشيان بشرويه از برگزاري رويداد «روح مقاومت» با محوريت روايت‌هاي مردمي از وصاياي شهداي انقلاب اسلامي، شهداي جنگ تحميلي و شهداي مدافع حرم خبر داد.

عصمت کفاشيان ادامه داد: پايه‌هاي اين انقلاب براساس دلاورمردي و غيرت‌مندي رزمندگاني محکم شد که هشت سال در جبهه‌هاي حق عليه باطل با دشمن بعثي تا پاي جان جنگيدند و درس مقاومت را براي نسل‌هاي مختلف اين مرز و بوم به ميراث ابدي گذاشتند.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، وي افزود: با توجه به اينکه دوران دفاع مقدس از مهمترين بخش‌هاي تاريخ ايران اسلامي به شمار مي‌رود، جاي دارد تا در راستاي معرفي اين برگ زرين تاريخي در سطح محلات شهر کاشمر تلاش شود، همان طور که در ساير  مکان هاي شهر و روستاهها حکايت جان‌فشاني‌هاي رزمندگان را به نمايش مي گذارند و امروز که روايت اين فداکاري‌ و ايثار در راه وطن را به مدد ابزار و فضاي مجازي در قالب‌هاي متنوعي چون فيلم، عکس، برنامه‌هاي يادمان هاي شهدا  به مردم معرفي مي‌کنند.

عصمت کفاشيان  گفت: کانون فرهنگي هنري هدايت با اين هدف، اقدام به برگزاري  «روح مقاومت» با محوريت گراميداشت مقام شهدا، با تکيه بر شهداي منطقه و محله گوهر و گلشن و خيابان امام موسي صدر شهر کاشمر با جمع آوري روايت‌ مردمي از وصاياي شهداي انقلاب اسلامي از ديروز تا امروز، کرده است.

وي افزود: اين رويداد که توسط ستاد هماهنگي کانون هاي مساجد کشور با بارگذاري در سامانه بچه هاي مسجد از روز چهارشنبه ۱۴ خرداد مصادف با سالروز ارتحال حضرت امام خميني (ره) آغاز شده و تا دوشنبه ۳۱ شهريور مقارن با چهلمين سالگرد دفاع مقدس به مدت ۱۱۰روز ادامه داشته است .

شايان ذکر است کانون فرهنگي هنري هدايت مسجد الرضا (ع) در جنوب شهر کاشمر و محله خيابزان گوهير قراردارد .

 

مدیر کانون ندای اسلام:
۵۵۰ پرس غذای گرم به همت کانون ندای اسلام خلیل آباد بین نیازمندان توزیع شد

پریشان توندری گفت: همزمان با روز شهادت امام رضا (ع)، ۵۵۰ پرس غذای گرم به همت کانون ندای اسلام خلیل آباد و با مشارکت هیئت امنای مهدیه صاحب الزمانی از محل نذورات مردمی بین نیازمندان منطقه توزیع شد.

«سعید پریشان توندری» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، با بیان اینکه وجود کانون های فرهنگی و هنری مساجد، موجب تقویت و ایجاد نشاط روحی و همچنین پایبندی به ارزش های اسلامی در افراد جامعه می شود، گفت: گسترش برنامه های تربیتی بین نوجوانان و جوانان باعث افزایش هم افزایی اجتماعی بین آنها می شود.

 

مدیرکانون ندای اسلام خلیل آباد افزود: همزمان با ایام پایانی ماه صفر ۵۵۰ پرس غذای گرم به همت کانون ندای اسلام خلیل آباد و با مشارکت هیئت امنای مهدیه صاحب الزمانی از محل نذورات مردمی بین نیازمندان منطقه توزیع شد.

 

وی با بیان اینکه مشارکت کانون‌ها و فعالان مسجد در لبیک به ندای رهبری و رزمایش مواسات چشمگیر و بی نظیر است، گفت نیروی تربیت شده مسجدی در زمانه بروز سیل به یاری سیل زدگان می شتابد و در زمانی که یک بیماری ویروسی منحوس تمامی بشریت را تهدید می کند بار دیگر به صحنه می آید و نقش خویش را در عرصه خدمت رسانی و تلاش به بهترین نحو انجام می دهد.

 

پریشان توندری اظهارکرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح استان در همه برنامه های که در کشور ایجاد می شود پیش قدم هستند و برای کمک به نیازمندان به صورت شبانه روزی تلاش و دوشادوش مردم به صورت خودجوش و جهادی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

مدیر کانون شهدای عارف آباد:
۲ هزار پرس غذا توسط کانون شهدای عارف آباد تهیه و بین نیازمندان توزیع شد

غلامیان عارفی گفت: دو هزار پرس غذا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای نیازمندان در ۲۸ صفر به همت خیرین و اعضای کانون فرهنگی هنری «شهدای روستای عارف آباد» کاشمر تهیه و توزیع شد.

«رضا غلامیان عارفی» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) مشهد ، گفت: همزمان با دهه آخر ماه صفر با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسم های عزاداری و سوگواری نماز گزاران مسجد و اعضای کانون فرهنگی هنری شهدای روستای عارف آباد با محوریت مسجد چهارده معصوم روستای عارف آباد کاشمر که در بخش مرکزی دهستان بالا ولایت واقع شده است، برنامه های کمک به نیازمندان را اجرا کردند.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری «شهدای عارف آباد» کاشمر افزود: دو هزار غذای گرم در روز ۲۸ صفر همزمان با ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) تهیه و با تاسی از پیامبر مهربانی بین نیازمندان روستا توزیع شد.

 

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا با محوریت مسجد برنامه های کمک به نیازمندان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: تا ریشه کن شدن این ویروس منحوس و با لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری همچنان در میدان مبارزه با کرونا حضور خواهیم داشت و به یاری خدا این ویروس را شکست می دهیم.

 

غلامیان عارفی اشاره به کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا با بهره‌گیری از مشارکت مردمی و خیران، ادامه داد: در شرایط فعلی که تمام جامعه تحت تاثیر کرونا ویروس هستند، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با مشارکت اعضایش دوشادوش مردم به صورت خودجوش و جهادی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group