سه شنبه 6 آبان 1399 | Tuesday 27 October 2020

مدیر کانون ندای اسلام:
۵۵۰ پرس غذای گرم به همت کانون ندای اسلام خلیل آباد بین نیازمندان توزیع شد

پریشان توندری گفت: همزمان با روز شهادت امام رضا (ع)، ۵۵۰ پرس غذای گرم به همت کانون ندای اسلام خلیل آباد و با مشارکت هیئت امنای مهدیه صاحب الزمانی از محل نذورات مردمی بین نیازمندان منطقه توزیع شد.

«سعید پریشان توندری» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، با بیان اینکه وجود کانون های فرهنگی و هنری مساجد، موجب تقویت و ایجاد نشاط روحی و همچنین پایبندی به ارزش های اسلامی در افراد جامعه می شود، گفت: گسترش برنامه های تربیتی بین نوجوانان و جوانان باعث افزایش هم افزایی اجتماعی بین آنها می شود.

 

مدیرکانون ندای اسلام خلیل آباد افزود: همزمان با ایام پایانی ماه صفر ۵۵۰ پرس غذای گرم به همت کانون ندای اسلام خلیل آباد و با مشارکت هیئت امنای مهدیه صاحب الزمانی از محل نذورات مردمی بین نیازمندان منطقه توزیع شد.

 

وی با بیان اینکه مشارکت کانون‌ها و فعالان مسجد در لبیک به ندای رهبری و رزمایش مواسات چشمگیر و بی نظیر است، گفت نیروی تربیت شده مسجدی در زمانه بروز سیل به یاری سیل زدگان می شتابد و در زمانی که یک بیماری ویروسی منحوس تمامی بشریت را تهدید می کند بار دیگر به صحنه می آید و نقش خویش را در عرصه خدمت رسانی و تلاش به بهترین نحو انجام می دهد.

 

پریشان توندری اظهارکرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح استان در همه برنامه های که در کشور ایجاد می شود پیش قدم هستند و برای کمک به نیازمندان به صورت شبانه روزی تلاش و دوشادوش مردم به صورت خودجوش و جهادی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

مدیر کانون شهدای عارف آباد:
۲ هزار پرس غذا توسط کانون شهدای عارف آباد تهیه و بین نیازمندان توزیع شد

غلامیان عارفی گفت: دو هزار پرس غذا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای نیازمندان در ۲۸ صفر به همت خیرین و اعضای کانون فرهنگی هنری «شهدای روستای عارف آباد» کاشمر تهیه و توزیع شد.

«رضا غلامیان عارفی» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) مشهد ، گفت: همزمان با دهه آخر ماه صفر با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسم های عزاداری و سوگواری نماز گزاران مسجد و اعضای کانون فرهنگی هنری شهدای روستای عارف آباد با محوریت مسجد چهارده معصوم روستای عارف آباد کاشمر که در بخش مرکزی دهستان بالا ولایت واقع شده است، برنامه های کمک به نیازمندان را اجرا کردند.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری «شهدای عارف آباد» کاشمر افزود: دو هزار غذای گرم در روز ۲۸ صفر همزمان با ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) تهیه و با تاسی از پیامبر مهربانی بین نیازمندان روستا توزیع شد.

 

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا با محوریت مسجد برنامه های کمک به نیازمندان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: تا ریشه کن شدن این ویروس منحوس و با لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری همچنان در میدان مبارزه با کرونا حضور خواهیم داشت و به یاری خدا این ویروس را شکست می دهیم.

 

غلامیان عارفی اشاره به کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا با بهره‌گیری از مشارکت مردمی و خیران، ادامه داد: در شرایط فعلی که تمام جامعه تحت تاثیر کرونا ویروس هستند، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با مشارکت اعضایش دوشادوش مردم به صورت خودجوش و جهادی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

35 بسته لوازم التحرير بين دانش آموزان نيازمند توسط کانون شهداي بازه حور توزيع شد
مدير کانون فرهنگي هنري شهداي بازه حور در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما) خراسان رضوي با اعلام اين خبربيان داشت که با توجه به شوع بيماري کرونا و اوضاع بد اقتصادي کانون فرهنگي هنري شهداي بازه حور با کمک خيرين و مردم نوع دوست منطقه اقدام به به تهيه بسته لوازم التحرير جهت دانش آموزان بي بضاعت کرد.
مدير کانون فرهنگي هنري شهداي بازه حور افزود: تعداد 35 عدد کيف مدرسه و لوازم التحرير شامل 4 عدد دفتر و انواع خودکار و مداد مشکي و مدادگلي و بسته مداد رنگي 12 تايي و تراش بين دانش آموزان روستاهاي بازه حور و رباط سفيد توزيع شد .
  لازم به ذکر است که  هزينه اين امر خدا پسندانه با همراهي و کمک خيرين و مردم به ارزش 50 ميليون ريال تهيه و توزيع شد..

مدیر کانون ندای اسلام:
۴۰ بسته غذایی توسط کانون ندای اسلام خلیل آباد بین نیازمندان توزیع شد

پریشان توندری آباد با اشاره به اینکه دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت، ایثار و فداکاری است، گفت:همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس کانون فرهنگی هنری ندای اسلام خلیل آباد اقدام به تهیه ۴۰ بسته غذایی و توزیع بین نیازمندان کرده است.

«سعید پریشان توندری» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) در مشهد ضمن گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس با بیان اینکه دوران دفاع مقدس یک مقطع پر افتخار در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهارداشت: حضور به موقع مردم در صحنه موجب دفاع جانانه از نظام اسلامی شد و حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد.

 

مدیر کانون ندای اسلام خلیل آباد با اشاره به اینکه دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت، ایثار، فداکاری و پیروی محض از امام و ولایت ملت ایران در برابر دشمنان اسلام و انقلاب است، اظهارکرد: امروز این عزت و افتخار به برکت ۸ سال دفاع مقدس به دست آمده است ‌و همه باید قدردان این امنیت و آرامش باشیم.

 

وی با تاکید بر اینکه شهدا الگوهای بسیار ارزشمند و تأثیرگذاری در کشور هستند و به برکت خون پاک شهیدان، انقلاب اسلامی ایران با وجود تمام توطئه‌ها و دشمنی ‌ها تا به امروز پابرجا بوده و به راه خود ادامه می دهد، گفت: هفته دفاع مقدس مظهر اقتدار مردم سلحشور ايران است.

 

پریشان توندری با بیان اینکه تلاقی هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری امام حسین (ع) شور و حال مضاعفی به فرهنگ مقاومت و ایثار در بین ملت عزیز ایران اسلامی بخشیده است، افزود: صدام جنایتکار جنگ تمام عیار هشت ساله را به تحریک استکبار جهانی با هدف برانداختن نظامی نوپا و مقدس به راه انداخت.

 

مدیر کانون ندای اسلام خلیل آباد با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از بزرگترین و برجسته ‌ترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم و البته انقلابی نوپا و آزاد است، گفت:همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس کانون فرهنگی هنری ندای اسلام خلیل آباد اقدام به تهیه ۴۰ بسته غذایی و توزیع بین نیازمندان کرده است.

مدیر کانون شمیم ولایت:
کانون شمیم ولایت مشهد مواد ضد عفوني کننده توزیع کرد

زارع با اشاره به اینکه چشم امید ملت در زمان گرفتاری ها به خدمات مسجد است، گفت:کانون شمیم ولایت مشهد در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا و در دهه پر خیر و برکت ولایت مواد ضد عفونی کننده توزیع کرد.

«محمد زارع» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) خراسان رضوی، گفت: اتفاقات دوره شیوع ویروس کرونا درس بزرگ دیگری نیز به همراه داشت که مربوط به کسانی است که به هر دلیلی با مساجد و مسجدی ها زاویه دارند؛ خدمات مساجد در این دوره به این گروه اثبات کرد که اگر به فکر دین و مذهب هم نیستند به صلاح دنیای آنها است که مساجد کشورمان همیشه آباد و نیروهای مسجدی همیشه بانشاط و پرتوان باشند تا بتوانند به همنوعان خود خدمت کنند.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد افزود: چشم امید حاکمیت، دولت و ملت در زمان گرفتاری های مختلف به خدمات مسجد و مسجدی ها است بنابراین در غیر زمان های بحرانی هم اگر از ظرفیت های مسجد درست استفاده شود گام بسیار بلندی به سوی شکوفایی برمی داریم.

 

وی ادامه داد:قطعا یکی از مهمترین شاخص های تمدن نوین اسلامی استفاده کامل از توان و ظرفیت مساجد در تمام ایام سال و نه فقط در هنگام بروز مشکلات و بحران ها است.

 

زارع با بیان اینکه تجربه دوره کرونا نشان داد نهادهای دینی و مذهبی از جمله حوزه های علمیه، مساجد، هیأت های مذهبی باید در پساکرونا توجه بیشتری به خدمات اجتماعی داشته باشند، اظهار کرد:کانون های فرهنگی هنری که جزء نهادهای مسجدی، انقلابی و مردمی هستند و در سراسر کشور فعالیت دارند نیز باید دامنه فعالیت های خود در حوزه خدمات اجتماعی را گسترش دهند، البته تاکنون در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد با اشاره به اینکه چشم امید ملت در زمان گرفتاری ها به خدمات مسجد است، گفت:کانون شمیم ولایت مشهد در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا و در دهه پر خیر و برکت ولایت مواد ضد عفونی کننده توزیع کرد.

مدیر کانون ندای توحید:
کانون ندای توحید بردسکن سبد غذایی بین نیازمندان توزیع کرد

ابراهیم نژاد گفت:با اشاره به کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب ‌دیدگان از ویروس کرونا با بهره‌گیری از مشارکت مردمی و خیران، گفت:کانون ندای توحید بردسکن سبد غذایی بین نیازمندان توزیع کرد.

«محسن ابراهیم نژاد» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) خراسان رضوی ،  ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) گفت: ۱۰ بسته غذایی تهیه و در بین نیازمندان با هدف حمایت از خانواده های کم بضاعت و آسیب پذیر که به دلیل اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا آسیب دیده اند توزیع شده است.

 

مدیرکانون فرهنگی هنری ندای توحید بردسکن افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح استان در همه برنامه های که در کشور ایجاد می شود پیش قدم هستند و برای کمک به نیازمندان به صورت شبانه روزی تلاش می کنند.

 

وی گفت:شیوع کرونا ویروس موجب مختل شدن بازار کسب و کار در سطح جامعه شد به گونه ای که بسیاری از اصناف به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس دست از کاسبی برداشتند و از این رو بسیاری از این افراد متضرر شدند اما گروهی که بیش از همه نیازمند توجه و حمایت افراد خیر و نیک اندیش می باشند، اقشار نیازمند و فقرا هستند.

 

ابراهیم نژاد با اشاره به کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا با بهره‌گیری از مشارکت مردمی و خیران، ادامه داد: در شرایط فعلی که تمام جامعه تحت تاثیر کرونا ویروس هستند، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با مشارکت اعضایش دوشادوش مردم به صورت خودجوش و جهادی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

 

مدیرکانون فرهنگی هنری ندای توحید بردسکن بیان کرد:کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان یکی از بازوان مسجد خدمت رسانی در تمامی بحران ها را جزء وظایف خود می داند لذا کانون فرهنگی هنری ندای توحید بردسکن در بحران کرونا علاوه بر انجام فعالیت هایی در راستای مبارزه با کرونا، از نیازمندان هم غافل نشده است.

مدیر کانون شمیم ولایت:
۲ هزار پرس غذا در دهه ولایت توسط کانون شمیم ولایت مشهد توزیع شد.

زارع با تاکید بر اینکه غدیر کامل کننده‏ مقصد بعثت است، گفت: به مناسبت دهه پر خیر و برکت ولایت و به همت کانون فرهنگی و هنری شمیم ولایت مشهد ۲ هزار پرس غذا تهیه و در بین نیازمندان توزیع شد.

«محمد زارع» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت: سمبل غدیر یک روز است اما غدیر یعنی همه سال و همه تاریخ، هرچه به افعال اخلاقی در معنای وسیع آن نزدیک تر شویم غدیری تر می‏شویم، غدیر تنها متعلق به شیعه و مسلمانان نیست بلکه برای همه بشریت است لذا باید غدیر و زیست غدیری را به بشریت عرضه کنیم.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد افزود: غدیر کامل کننده‏ مقصد بعثت است، اگر بپذیریم که مقصد بعثت تربیت انسان و محقق کردن زیست مسلمانی بوده در حقیقت با غدیر تربیت انسان و زیست مسلمانی حاصل و کامل می‏ شود.

 

زارع ادامه داد: به مناسبت دهه پر خیر و برکت ولایت و به همت کانون فرهنگی و هنری شمیم ولایت مشهد ۲ هزار پرس غذا تهیه و در بین نیازمندان توزیع شد.

 

وی اظهارکرد:ممکن است ما غدیر را بزرگ بشماریم، برای غدیر جشن بگیریم و شادی کنیم اما زیست غدیری نداشته باشیم، لازمه غدیر را جشن گرفتن و غدیر را بزرگ داشتن این است که قدم هایی هم برای زیست غدیری برداریم، با غدیر زیستن یعنی با اخلاق زیستن و در مدار اخلاق حرکت کردن.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد گفت:اهمیت عید سعید غدیر به عنوان برترین عید‌ها به دلیل اهمیت موضوع ولایت و همچنین شخصیت ممتاز امیر مؤمنان علی (ع) به عنوان امام و پیشوا برترین الگو و نمونه برای مسلمانان است.

350 پرس غذاي متبرک از حرم مطهر امام رضا(ع)بين نيازمندان توزيع گرديد.
 اين برنامه که با همکاري دفتر نمايندگي آستان قدس وکانون شهيد بصير انجام گرفت.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه اي (فهما ) خراسان رضوي ، تعداد 350پرس غذاي متبرک از حرم مطهر  درراستاي رزمايش کمک مومنانه بين نيازمندان تحت پوشش کانون شهيد بصير مسجد جوادالائمه(ع) توزيع گرديد.

نودهي مدير کانون شهيد بصير مشهدگفت : اين کانون با تشکيل گروه جهادي شهيد بصير در منطقه شهيد مطهري مشهد، با هدف رزمايش کمک مومنانه مشغول فعاليت هست . و در اين زمينه تاکنون اقدامات گسترده اي را برنامه ريزي و اجرائي کرده است .

 مدیر کانون شهید بصیر مشهد :سومين مرحله مواسات وهمدلي آغاز گرديد.
نودهي مدير کانون شهيد بصير مشهد در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ( فهما) خراسان رضوي گفت :دراين مرحله از رزمايش مواسات وهمدلي که اولين مرحله آن ازنيمه شعبان به دستور امام خامنه اي آغاز گرديد،تعداد137بسته معيشتي که با کمک خيران محله جمع آوري گرديده بودبين نيازمندان محله که از قبل شناسايي شده بودند، توزيع گرديد.
 نيازمندان شناسايي شده از خانواده هاي بدسرپرست ،بي سرپرست ،بي  وسرپرست از کار افتاده ميباشند.
اين بسته اقلامي شامل:برنج،رب،حبوبات،بسته فرهنگي ،ماسک،روغن وصابون بود.

مدیر کانون شمیم ولایت:
کانون شمیم ولایت مشهد در دهه ولایت سبد کالا بین نیازمندان توزیع کرد

زارع با اشاره به اینکه چشم امید ملت در زمان گرفتاری ها به خدمات مسجد است، گفت:کانون شمیم ولایت مشهد در راستای حمایت از خانواده های نیازمند در دهه ولایت سبد کالای ضروری بین نیازمندان توزیع کرد.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group