سه شنبه 8 مهر 1399 | Tuesday 29 September 2020

مدیر کانون شمیم ولایت:
کانون شمیم ولایت مشهد در دهه ولایت سبد کالا بین نیازمندان توزیع کرد

زارع با اشاره به اینکه چشم امید ملت در زمان گرفتاری ها به خدمات مسجد است، گفت:کانون شمیم ولایت مشهد در راستای حمایت از خانواده های نیازمند در دهه ولایت سبد کالای ضروری بین نیازمندان توزیع کرد.


«محمد زارع» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت: واقعه غدیرحادثه اى تاریخى نیست كه در كنار دیگر وقایع بدان نگریسته شود، غدیر تنها نام یك سرزمین نیست بلکه یك تفكر است، نشانه و رمزى است كه از تداوم خط نبوّت حكایت مى كند، غدیر نقطه تلاقى كاروان رسالت با طلایه داران امامت است.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد با بیان اینکه خلافت و جانشینی و رهبری امت اسلامی از مهم ترین پیام های غدیر است که از ناحیه خداوند صورت گرفت، افزود:ابلاغ حق، صفات رهبری، مرجعیت دینی اهل بیت (ع)، اکمال دین و اتمام حجت با مردم و رضایت خداوند هم از پیام های واقعه غدیر خم است.

 

وی اظهارکرد: اتفاقات دوره شیوع ویروس کرونا درس بزرگ دیگری نیز به همراه داشت که مربوط به کسانی است که به هر دلیلی با مساجد و مسجدی ها زاویه دارند؛ خدمات مساجد در این دوره به این گروه اثبات کرد که اگر به فکر دین و مذهب هم نیستند به صلاح دنیای آنها است که مساجد کشورمان همیشه آباد و نیروهای مسجدی همیشه بانشاط و پرتوان باشند تا بتوانند به همنوعان خود خدمت کنند.

 

زارع افزود: چشم امید حاکمیت، دولت و ملت در زمان گرفتاری های مختلف به خدمات مسجد و مسجدی ها است بنابراین در غیر زمان های بحرانی هم اگر از ظرفیت های مسجد درست استفاده شود گام بسیار بلندی به سوی شکوفایی برمی داریم و قطعا یکی از مهمترین شاخص های تمدن نوین اسلامی استفاده کامل از توان و ظرفیت مساجد در تمام ایام سال و نه فقط در هنگام بروز مشکلات و بحران ها است.

 

مدیر کانون شمیم ولایت مشهد با بیان اینکه تجربه دوره کرونا نشان داد نهادهای دینی و مذهبی از جمله حوزه های علمیه، مساجد، هیأت های مذهبی باید در پساکرونا توجه بیشتری به خدمات اجتماعی داشته باشند، اظهار کرد:کانون های فرهنگی هنری که جزء نهادهای مسجدی، انقلابی و مردمی هستند و در سراسر کشور فعالیت دارند نیز باید دامنه فعالیت های خود در حوزه خدمات اجتماعی را گسترش دهند، البته تاکنون در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند.

 

وی با بیان اینکه کانون فرهنگی هنری شمیم ولایت در راستای انجام یکی از وظیفه های خود مبنی بر حمایت از خانواده های نیازمند در دهه ولایت، سبد کالای ضروری بین نیازمندان توزیع کرد، افزود:نیروی تربیت شده مسجدی در زمانه بروز سیل به یاری سیل زدگان می شتابد و در زمانی که یک بیماری ویروسی منحوس تمامی بشریت را تهدید می کند بار دیگر به صحنه می آید و نقش خویش را در عرصه خدمت رسانی و تلاش به بهترین نحو انجام می دهد.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group