سه شنبه 6 آبان 1399 | Tuesday 27 October 2020

مدیر کانون ندای اسلام:
یادواره شهدا با عنوان «آبروی محله» در کانون ندای اسلام خلیل آباد برگزار شد
پریشان توندری به برکت خون پاک شهیدان، انقلاب اسلامی ایران با وجود تمام توطئه‌ها و دشمنی ‌ها تا به امروز پابرجا بوده و به راه خود ادامه می دهد، گفت:یادواره شهدا با عنوان «آبروی محله» در کانون ندای اسلام خلیل آباد برگزار شد.

مدیر کانون ندای اسلام:
مسابقه نقاشی «سنگر عشق» در کانون ندای اسلام خلیل آباد برگزار شد

پریشان توندری با تاکید بر اینکه تلاقی هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری امام حسین (ع) شور و حال مضاعفی به فرهنگ مقاومت و ایثار در بین ملت عزیز ایران اسلامی بخشیده، گفت:مسابقه نقاشی «سنگر عشق» در کانون ندای اسلام خلیل آباد برگزار شد.

«سعید پریشان توندری» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با بیان اینکه دوران دفاع مقدس یک مقطع پر افتخار در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهارداشت: حضور به موقع مردم در صحنه موجب دفاع جانانه از نظام اسلامی شد و حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد.

 

مدیر کانون ندای اسلام خلیل آباد با تاکید بر اینکه شهدا الگوهای بسیار ارزشمند و تأثیرگذاری در کشور هستند و به برکت خون پاک شهیدان، انقلاب اسلامی ایران با وجود تمام توطئه‌ها و دشمنی ‌ها تا به امروز پابرجا بوده و به راه خود ادامه می دهد، گفت: هفته دفاع مقدس مظهر اقتدار مردم سلحشور ايران است.

 

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس مظهر ایستادگی، مقاومت، ایثار، فداکاری و پیروی محض از امام و ولایت ملت ایران در برابر دشمنان اسلام و انقلاب است، اظهارکرد: امروز این عزت و افتخار به برکت ۸ سال دفاع مقدس به دست آمده است ‌و همه باید قدردان این امنیت و آرامش باشیم.

 

پریشان توندری با بیان اینکه هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از بزرگترین و برجسته ‌ترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم و البته انقلابی نوپا و آزاد است، گفت:همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس مسابقه نقاشی سنگر عشق در کانون فرهنگی هنری ندای اسلام خلیل آباد برگزار شد.

 

مدیر کانون ندای اسلام خلیل آباد با تاکید بر اینکه تلاقی هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری امام حسین (ع) شور و حال مضاعفی به فرهنگ مقاومت و ایثار در بین ملت عزیز ایران اسلامی بخشیده است، افزود: صدام جنایتکار جنگ تمام عیار هشت ساله را به تحریک استکبار جهانی با هدف برانداختن نظامی نوپا و مقدس به راه انداخت.

مدير کانون فرهنگي هنري ذوالفقار مسجدجامع علوي شهرستان تربت جام از برگزاري 16 برنامه در هفته دفاع مقدس در محل مسجد جامع علوي تربت جام خبر داد
علي ولي الهي مدير کانون فرهنگي هنري ذوالفقار  و دبير ستاد گرامي داشت هفته دفاع مقدس مسجدجامع علوي شهرستان تربت جام در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) در مشهد، با اشاره به اهميت احياي فرهنگ دفاع مقدس اظهار داشت پيشرفت و پيروزي هايي که انقلاب اسلامي امروز به دست آورده وابسته به مجاهدتها و از خودگذشتگي هاي شهدا جانبازان و آزادگان سرفراز در دفاع مقدس است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر:
برنامه های متنوعی ویژه هفته دفاع مقدس در کانون های مساجد کاشمر برگزار می شود

توکلی با تاکید بر اینکه پاسداشت خون شهدا یک وظیفه عمومی است که نوجوانان و جوانان مساجد در این برنامه مشارکت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مساجد دارند، گفت: برنامه های متنوعی ویژه هفته دفاع مقدس در کانون های مساجد کاشمر برگزار می شود.

«علی توکلی» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) خراسان رضوی ، با بیان اینکه پاسداشت خون شهدا یک وظیفه عمومی است که نوجوانان و جوانان مساجد در این برنامه مشارکت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مساجد دارند، گفت: برگزاری آئین تلاوت نور و جلسات قرانی محفل انس با قرآن در مساجد شهرستان و اهدا ثواب قرائت یک صفحه قرآن کریم به روح پرفتوح شهدا از جمله برنامه های فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس خواهد بود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر تصریح کرد: برنامه غبارروبی مزار شهدا در آرمگاه شهید مدرس (ره) و شهدای گمنام در شهر ریوش و گلزار شهدای روستاه های بخش مرکزی توسط کانون های مساجد از جمله برنامه های ویژه در هفته دفاع مقدس می باشد.

 

وی ادامه داد:بخش نقاشی کودکان، توزیع بروشور بیانیه گام دوم انقلاب و نقش مساجد، اهدا بسته های فرهنگی و تبیین نقش و جایگاه کانون های مساجد و برنامه سه شنبه های تکریم تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران دفاع مقدس از دیگر برنامه های فرهنگی در این ایام است.

 

توکلی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کانون های مساجد، افزود: برنامه های فرهنگی متنوع از جمله برگزاری یادواره و یادمان های شهدا در مساجد از دیگر برنامه های کانون های مساجد به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر اظهار داشت: تزئین و فضاسازی دوران دفاع مقدس در مساجد و برپایی ایستگاه های فرهنگی و صلواتی به یاد دوران دفاع مقدس نیز از دیگر برنامه های فرهنگی در مساجد به همین مناسبت خواهد بود.

سعيد پريشان توندري ضمن تبريک دهه امامت و ولايت، گفت: در راستاي اجراي طرح اطعام غدير 550 پرس غذاي گرم در بين نيازمندان محله مسجد توزيع شد .
مدير کانون ضمن ابراز تشکر از خيرين در جهت همکاري دراين طرح عنوان کرد : ازاين پس پنج شنبه هاي مهرباني در راستاي محروميت زدايي در کانون اجرا مي شود و خيرين گرانقدر نيز در اين امر مي توانند سهيم باشند.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه اي فهما خراسان رضوي ، در دهه ولايت تعداد 70 بسته سبد غذايي بين نيازمندان و اعضاي فعال کانون  توسط خيرين و به همت کانون فرهنگي هنري نداي اسلام توزيع شده است .

مدیر کانون نورالثقلین کاشمر:
جشن بزرگ عید غدیر در کانون نورالثقلین کاشمر برگزار شد.

شریعت گفت: به مناسبت عید اکمال دین و اتمام نعمت خداوند، آیین جشن و سرور به همت کانون فرهنگی و هنری نورالثقلین کاشمر برگزار شد.

محمد شریعت» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای فهما خراسان رضوی با بیان اینکه جشن ‌های ویژه عید غدیر خم با برنامه ریزی انجام شده و با رویکرد تبیین موضوع مهم غدیر و ولایت صورت پذیرفت، گفت:به مناسبت عید اکمال دین و اتمام نعمت خداوند، آیین جشن و سرور به همت کانون فرهنگی و هنری نورالثقلین کاشمر برگزار شد.

 

مدیر کانون نورالثقلین کاشمر افزود: اهمیت عید سعید غدیر به عنوان برترین عید‌ها به دلیل اهمیت موضوع ولایت و همچنین شخصیت ممتاز امیر مؤمنان علی (ع) به عنوان امام و پیشوا برترین الگو و نمونه برای مسلمانان است.

 

وی با تاکید بر اینکه غدیر خم روز معرفی امام علی (ع) به عنوان جانشین و وصی است، روزی که باید از دریای بیکران معرفت الهی جرعه‌ای بنوشیم و سیراب شویم، اظهارکرد:کانون های مساجد برنامه های متنوعی در روز عید غدیر برگزار کردند.

 

شریعت با بیان اینکه غدیر واقعه‌ای عظیم، ارزشمند و الهی است از این رو باید شکوه و عظمت غدیر را در آئین ‌ها و مراسم‌های جشن احیاء کنیم، ادامه داد: طبق روایات اسلامی بزرگ‌ترین عید مسلمانان جهان عید سعید غدیر است چرا که در این روز دین اسلام به کمال و تعالی می‌رسد و نعمت رسالت تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار کانون فرهنگي هنري قائم ال محمد عج : کاروان شادمانه غدير در شب عيد غدير با همکاري تشکلهاي فرهنگي وپايگاههاي بسيج شهر برگزار شد.

فرهنگي هنري قائم ال محمد عج : با توجه به شرايط کرونايي موجود جشنهاي غدير به صورت محله اي برگزار شد اجراي پاتوقي گروه سرود در 4مکان  ميدان شهيد ،مسکن مهر ،شهرک امير المومنين ع و آبشار درود ودو روستاي مجد اباد وباغشن به همت ستاد غدير درود وکانون فرهنگي هنري قائم آل محمد عج از برنامه هاي اين روز مي باشد.
مدير کانون فرهنگي هنري قائم آل محمد در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه اي فهما خراسان رضوي ، ابراز داشت اين برنامه که به همت کانون و اعضاي کانون برگزار شد ، مورد استقبال زياد همشهريان و مخاطبان در ايام دهه امامت و ولايت قرار گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر:
طرح «رمضان مهربانی» در کانون های مساجد کاشمر اجرا می شود
توکلی از اجرای طرح «رمضان مهربانی» توسط شورای هماهنگی کانون های مساجد با همکاری پایگاههای مقاومت بسیج سطح شهرستان های کاشمر و کوهسرخ در قالب رزمایش همدلی کمک مومنانه خبر داد.
«علی توکلی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در کاشمر ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور، لزوم توجه به قشر های آسیب پذیر جامعه و عمل به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش «مواسات و کمک های مومنانه»، ضرورت کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر از اجرای طرح «رمضان مهربانی» توسط ستاد استانی کانون ها خبر داد و اظهار داشت: این طرح در راستای سخنان مقام عظمای ولایت در زمینه ضرورت توجه به اقشار آسیب پذیر جامعه ناشی از کرونا و با محوریت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان با همکاری پایگاهای مقاومت بسیج انجام می گیرد.
وی از کانون های فرهنگی و هنری مساجد که توانایی لازم را در جهت استفاده از ظرفیت خیرین محلی جهت تهیه و توزیع مواد غذایی برای نیازمندان همان منطقه را دارند خواست در این زمینه فعالیت لازم را داشته باشند.
توکلی به شیوه این طرح اشاره و اضافه کرد: در این طرح کانون های فرهنگی و هنری با هماهنگی امام جماعت و بسیج مسجد با معرفی شماره حساب و یک فرد امین نسبت به جمع آوری اقلام اقدام می کنند.
 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی و هنری با همکاری هیئت امنای مساجد و فرماندهان پایگاهای مقاومت بسیج در روستا و سطح شهر می توانند به صورت مستقل نسبت به جمع آوری کمک های خیرین نیز اقدام کنند.

تربيت نسلي قوي، جز با اراده بانوان ميسر نيست

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group