دوشنبه 23 فروردين 1400 | Monday 12 April 2021

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی: محمد ابدالی تکلو، امروز چهارشنبه اول بهمن ماه در جمع مدیران کانون های مساجد شهرستان کوهسرخ  که در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: ایجاد رقابت سالم در اقدامات فرهنگی از اهداف طرح ایران قوی است.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، محمد ابدالی تکلو، چهارشنبه اول بهمن ماه با مدیران کانون های مساجد شهرستان بردسکن دیدار کرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی، در این نشست طی سخنانی اظهار کرد: در رویداد ملی فهما حمایت ها براساس عملکرد کانون ها خواهد بود؛ ضمن اینکه شناخت اهداف فعالیت های فرهنگی، اقدامات فرهنگی را معنادار می کند، این طرح ملی به دنبال فرصت سازی در ایام کرونا در فعالیت های فرهنگی مسجد محور است.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، محمد ابدالی تکلو در سفر به شهرستان خواف و در دیدار با امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: 38 کانون فرهنگی هنری اهل سنت  در استان خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند.

 

مدیر ستاد کانون های فهمای خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح ملی ایران قوی در قالب رویداد ملی فهما ، بیان کرد: سامانه بچه های مسجد رصد فعالیت‌های فرهنگی هنری را محقق کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در ایام شیوع بیماری کرونا کانون های فرهنگی هنری مساجد با طرح راهکار به فرمایشات مقام معظم رهبری لبیک گفتند افزود : سامانه بچه های مسجد شبکه گسترده ای از ارتباطات بین فعالان فرهنگی هنری مساجد را ایجاد کرده است.

 

همچنین در ادامه این دیدار، جت الاسلام «برزگر نژاد» با بیان اهمیت توجه جدی به حوزه فعالیت‌های فرهنگی مسجد محور، طرح ایران قوی را ابتکار عمل خوبی توصیف کرد و افزود: کانون های فرهنگی هنری باید در حوزه فعالیت های فضای مجازی اقدامات موثرتری را انجام بدهند.

 

 امام جمعه خواف با اشاره به مولفه های انجام کار فرهنگی گفت: داشتن سواد رسانه ای ، سلامت در عمل ، خوش سلیقه بودن از مهمترین مسایلی است باید در عرصه فعالیت فرهنگی در حوزه مسجد به آن توجه داشت.

 

این گزارش می افزاید: 41 کانون فرذهنگی هنری در شهرستان خواف مشغول فعالیت هستند.

حجت السلام و المسلمين دکتر ارزاني مشاور وزير و مدير ستاد هماهنگي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد کشور: شبکه رابطين و مناطق برتر در طرح ملي ايران قوي تقدير خواهند شد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ، نشست هم اندیشی و هماهنگی مدیران فهمای استان های خراسان رضوی و جنوبی و شمالی امروز 18 دیماه با ارتباط مجازی حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی ریاست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور وحضور حمیدرضا بنی اسدی مدیرکل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد ستاد فهمای کشور و مدیران ستاد های استان های منطقه 6 کشوری در مشهد برگزارشد.

 

حميدرضا بني اسدي مدير کل برنامه ريزي و ارزيابي عملکرد ستاد هماهنگي کانون فرهنگي هنري مساجد کشور:طرح ملي ايران قوي به بالندگي و پويائي کانون ها منجر شده است

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ،جلسه هماهنگی مدیران ستاد های فهمای خراسان رضوی و شمالی و جنوبی  با محوریت طرح ملی ایران قوی با حضور حمیدرضا بنی اسدی مدیرکل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در مشهد برگزار شد.

 

مدیر کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد ستاد فهمای کشور، با ابراز خرسندی از روند مشارکت کانون های فرهنگی هنری مساجد در طرح ملی ایران قوی بیان کرد : طرح ملی ایران قوی به بالندگی و پویائی کانون های مساجد منجر شده است.

 

«حمیدرضا بنی اسدی» با اشاره به پیشتازی استان های خراسان رضوی و جنوبی و شمالی در اجرای طرح ملی ایران قوی گفت : رویداد ملی فهمای سال 1400 در حال برنامه ریزی است . ایشان با اشاره به اهمیت اجرای طرح ملی ایران قوی در ایام شیوع بیماری کرونا افزود : این طرح در شرایط کنونی کانون های فرهنگی هنری مساجد را در شرایط خوبی قرار داد.

 

در این نشست حجت الاسلام سبزه کار مدیر ستاد فهمای خراسان جنوبی از اجرای موفق این طرح در کانون های مساجد خراسان جنوبی خبر داد و افزود : طرح ملی ایران قوی باعث رونق فعالیت های فرهنگی در مساجد شده است.

هاشم شیرازیان مدیر ستاد فهمای خراسان شمالی نیزبا بیان اینکه کانون های مساجد خراسان شمالی در اولین رویداد ملی فهما به عنوان استان برتر در فعالیت های فضای مجازی شناخته شد گفت : برنامه ریزی مناسبی برای حضور کانون ها در این طرح در استان خراسان شمالی در حال انجام است.

 

در این جلسه که به میزبانی ستاد فهمای خراسان رضوی برگزار شد . ابدالی تکلو مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان پیشتازی استان خراسان رضوی به  عنوان استان برتر در این طرح در منطقه 6 کشور افزود :7 کانون فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی جزء 25 کانون برتر کشوری هستند.

 

گفتنی است طرح ملی ایران قوی با چهار محور مسجد و گام دوم انقلاب – قرآن واهل بیت علیهم السلام – عزت و مقاومت ایرانی و پیشرفت و امید به آینده ، از 22 آبان تا 22 بهمن ماه 99 در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در حال اجراست.

پایان پیام/

جلسه توجيهي مديران کانون‌هاي منطقه پنج شهر مقدس مشهد در محل کانون فرهنگي هنري شهداي هسته اي برگزار شد.

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ؛جلسه توجيهي مديران کانونهاي منطقه پنج مشهد با حضور کارشناسان استانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد  و مديران کانونهاي منطقه پنج در محل کانون شهداي هسته اي برگزار شد.

جلسه هم انديشي کانون هاي برتر طرح ملي ايران قوي استان خراسان بصورت مجازي برگزار شد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) حراسان رضوی؛نشست مجازی کانون های پیشتاز طرح ملی ایران قوی با حضور مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری و کارشناسان استانی برگزار شد.

اولين نشست مجازي کارشناسان فرهنگي هنري ستاد هاي فهماي کشور برگزار شد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ؛ اولین جلسه هم اندیشی کارشناسان فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور بصورت مجازی برگزار شد. در این جلسه کارشناسان استانی ضمن ارائه گزارش از روند اجرائی مسابقات قرآنی مدهامتان به بیان پیشنهادات خود در زمینه تسهیل اطلاع رسانی و ثبت نام در این مسابقات پرداختند.

مديرکل کتابخانه هاي عمومي خراسان رضوي:
بايد از ظرفيت کانون هاي مساجد در جهت ترويج فرهنگ کتابخواني استفاده مي شود
حجت الاسلام سبزیان گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های استان و کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی استفاده می شود.

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی ،حجت الاسلام «علی اکبر سبزیان»  در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و ستاد هماهنکی کانون های فرهنکی هنری مساجد خراسان رضوی  گفت: امیدواریم این تفاهم نامه آغاز عقد اخوت بین نهاد کتابخانه های عمومی و کانون های فرهنگی هنری مساجد باشد و ما بتوانیم از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی استفاده کنیم.


مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی افزود: تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و ستاد هماهنکی کانون های فرهنکی هنری مساجد خراسان رضوی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.


وی بیان کرد: تعداد کانون های فرهنگی هنری مساجد در خراسان رضوی به اندازه ای است که اگر همه این ها با این رویکرد به صورت مشترک پای کار بیایند تا جامعه را به سمت کتاب سوق دهند و با مطالعه و کتابخوانی آشتی دهند یک انقلاب و نهصتی در خراسان رضوی به وجود خواهد آمد.


 
حجت الاسلام سبزیان گفت: ما با درک ظرفیت بالای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و خود تشکیلات و کانون هایی که در سطح استان در مساجد دارند این تفاهم نامه را امضا کردیم و امیدواریم کانون های فعال در عرصه کتاب و کتابخوانی از این ظرفیت بهترین استفاده را نمایند.


وی افزود: در قالب تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و ستاد هماهنکی کانون های فرهنکی هنری مساجد خراسان رضوی بحث توسعه فضای کتابخانه ها، ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه با مشارکت کانون های فرهنگی هنری مساجد صورت می گیرد.


مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: اداره کل کتابخانه های استان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان را از حیث منابع و مشارکت در برگزاری برنامه ها تقویت می کند و آنها نیز با ما در ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی مشارکت می کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:
طرح ملی «ایران قوی» در کانون های مساجد خراسان رضوی اجرا می شود

ابدالی تکلو گفت:طرح ملی ایران قوی از هفته دفاع مقدس تا ایام الله دهه فجر (در قالب ۲۰ هفته) برگزار می شود، اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در این بازه زمانی می توانند در طرح مذکور شرکت کنند و امتیازاتشان نیز ذیل سامانه بچه‌های مسجد ثبت خواهد شد.

«محمد ابدالی تکلو» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) در مشهد با بیان اینکه ایران قوی یک طرح ویژه به شمار می رود که ذیل زیست‌بوم فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) طراحی شده است، گفت: ذیل انتخاب پایتخت فهما قالب و طرح ملی دیگری با عنوان «ایران قوی» طراحی شده که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود: طرح ملی ایران قوی، زیر مجموعه رویداد ملی فهما فعالیت دارد به گونه‌ای که همان قالب‌های دوازده‌گانه تعریف شده‌ای که در قالب رواق ‌ها و شبستان‌ها در رویداد فهما طراحی شد بود در مورد طرح ملی ایران قوی نیز وجود دارد اما با چهار موضوع و عرصه متفاوت شامل «قرآن و سیره اهل بیت»، «مسجد و گام دوم انقلاب»، «پیشرفت و امید به آینده»، «مقاومت و عزت ایرانی».

 

وی افزود:: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی را با همان اهداف متعالی که آغاز کردیم حفظ کنیم تنها راه، تمسک به گام دوم انقلاب است چرا که در در گام دوم با منشوری مواجهیم که دقیقا برگرفته از مولفه ‌های موفقیت ما در تجربه زیسته ‌مان در دوران دفاع مقدس است، به بیان دیگر در این چهل سال، با هشت سال دفاع مقدس مواجهیم که معتقدم تجربه زیسته و موفق ماست به این جهت که در آن دوران همدلی مردم حداکثری بود، ایثار و تلاش و پرداختن به موضوعات مختلف اجتماعی رشد فزاینده ای در فضای معنوی آن دوره داشت و مقابله با دشمن و استکبار در اوح خود قرار داشت.

 

ابدالی تکلو ادامه داد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در قالب بیانیه گام دوم، موارد متعددی را مولفه سنجی و اعلام کردند، معظم له شخصا روی این بیانیه کار کردند. در این منشور، هفت بند به عنوان اعتلای نظام جمهوری اسلامی مشاهده می شود که در واقع همان رویکردی است که ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ماخوذ از سخنان رهبری و در چهلمین سال دفاع مقدس ذیل طرح ایران قوی سرلوحه کار خود قرار داده است، چهار موضوعی که در این طرح مورد توجه است آنالیز منشور دفاع مقدس در قالب‌های نوین است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت:طرح ملی ایران قوی از هفته دفاع مقدس تا ایام الله دهه فجر (در قالب ۲۰ هفته) برگزار می شود، اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در این بازه زمانی می توانند در قالب یکی از رواق‌های دوازده گانه در طرح مذکور شرکت کنند و امتیازات شان نیز ذیل سامانه بچه ‌های مسجد ثبت خواهد شد.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group