شنبه 8 آذر 1399 | Saturday 28 November 2020

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور اعلام کرد
برگزاری دوره ارتقاء سطح علمی کتابداران مساجد/ آموزش کتابداران ۷ هزار کتابخانه تحت نظارت ستاد فهما

سعادتی با اعلام برگزاری دوره ارتقاء سطح علمی کتابداران مساجد، گفت: این دوره از ۳۱ شهریور تا ۳۰ بهمن برگزار می‌شود و هفت هزار کتابخانه مخزن‌دار تحت نظارت ستاد فهما در اولویت اجرای آن قرار دارند.


«سعید سعادتی» در گفتگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه ارتقاء سطح علمی کتابداران مساجد رویکرد ستاد فهما در سال 99 است، اظهار کرد: با توجه به اینکه کتابداران از ارکان اصلی کتابخانه های مساجد هستند، از راهکارهای مناسب جهت حفظ کتابداران، توانمندسازی و بهبود خدمات کتابخانه ای، آموزش آنان است، از این رو، ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور همواره درصدد بروزرسانی سطح علمی کتابداران مساجد بوده و در این زمینه دوره آموزش مجازی کتابداران مساجد را برگزار کرده است.

 

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ادامه داد: اکنون بیش از هفت هزار کتابخانه مخزن دار مساجد تحت پوشش ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور فعالیت می کنند و آموزش کتابداران این کتابخانه ها از اولویت های ستاد فهما است.

 

سعادتی درباره اهداف برگزاری این دوره مهارت افزایی تصریح کرد: ارتقاء سطح علمی و آموزش هدفمند برای کتابداران کتابخانه‌های مساجد، استانداردسازی ارائه خدمات کتابخانه‌ای در سطح کشور، ایجاد ارتباط موثر بین کتابداران مساجد و ستاد هماهنگیکانون‌ های مساجد، ایجاد بانک اطلاعات کتابداران و شناسایی ظرفیت‌های موجود منابع انسانی در کتابخانه‌های مساجد و ارتقاء جایگاه و سطح و کیفیت کتابخانه‌ های مساجد در بین عموم مردم اهداف برگزاری این دوره ها است.

 

وی درباره سرفصل های این دوره آموزشی ابراز کرد: فهرست نویسی و سازماندهی مواد، اصول و مبانی کتابداری و اطلاع رسانی، ساختمان و تجهیزات کتابخانه، خدمات عمومی در کتابخانه ها، اداره کتابخانه، نرم افزارهای کتابخانه ای، حفاظت و نگهداری مواد، مجموعه سازی، مرجع و آرشیو در این دوره ها آموزش داده می شود.

 

سعادتی در پایان خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی در بازه زمانی 31 شهریورماه تا 30 بهمن ماه در حال برگزاری است و برای کتابدارانی که پس از پایان دوره آموزشی، امتیاز لازم را کسب کنند گواهی آموزشی صادر می شود .

 

گفتنی است، علاقمندان جهت شرکت در دوره آموزشی کتابداران مساجد می توانند به سامانه بچه های مسجد به نشانیwww.bachehayemasjed.ir  مراجعه کنند.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group