دوشنبه 24 خرداد 1400 | Monday 14 June 2021

معاون ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد:
نگاه جشنواره‌ای به رویداد فهما نداریم


طاهریان گفت: بر اساس تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نگاه جشنواره‌ای به رویداد فهما نداریم، بلکه در این رویداد به دنبال اهدافی بالاتر و با نگرشی بلندمدت هستیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، «مرتضی طاهریان» در دیدار با اعضای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی، با بررسی روند فعالیت ستاد فهما در این استان اظهار داشت: طرح ملی فهما با راه اندازی پرتال جامع بچه های مسجد و سامانه سجا آغاز شده  و به دنبال بهره مندی از ظرفیت فناوری های نوین برای تهیه بانک اطلاعاتی جامع از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور هستیم.
معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز و توسعه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: بر اساس تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نگاه جشنواره‌ای به رویداد فهما نداریم، بلکه در این رویداد به دنبال اهدافی بالاتر و با نگرشی بلندمدت هستیم.
طاهریان با بیان این‌که کانون‌ها فعالیت‌های خود را در ۳۳ شاخص فرعی و ۸ شاخص اصلی ثبت می‌کنند و بار اصلی راهنمایی و توجیه کانون های مختلف شهری و روستایی در این راستا بر عهده کارشناسان ستاد استانی است، گفت: برخی پیشنهادها درخصوص بازنگری در روند ارزیابی استان‌ها و شیوه های سنجش و راستیآزمایی اطلاعات وارد شده، به ستاد کشوری رسیده که مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با اشاره به این‌که مدل تکاملی طرح ملی فهما در سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد، ادامه داد: در این مدت تلاش می شود ضمن فراهم کردن زیرساخت های لازم در کانون های فرهنگی هنری مساجد، آموزش های لازم به اعضا داده شود.
معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که مساجد بهترین پایگاه در حوزه فرهنگ و هنر هستند، خاطرنشان کرد: در قالب رویداد فهما بنا داریم استان ها، ستادها و کانون های برتر مسجدی کشور را معرفی کنیم و در سرجمع همه فعالیت ها پایتخت فهما برای مدت یک سال مشخص شود.
.

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، میدان صاحب الزمان (عج)، خیابان صاحب الزمان (عج) 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان (عج)

تلفن: 37288040-051، فکس: 37288040-051 داخلی 8

سامانه پیام کوتاه: 30007650001247

رایانامه: info[at]mehrab8.com

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی محفوظ می باشد .

Template Design:Dima Group