دوشنبه, 19 آذر 1397

 

 

به گزارش روابط عمومی دییرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی ،محمد حسین عبداللهی صبح امروز(۲۰ آبان) در جلسه توجیهی برنامه های کتابخانه های کانون های مساجد که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی برگزار شد با تاکید بر اینکه کتابداران کانون ها مساجد در ترویج فرهنگ مطالعه موثر هستند، گفت:شعار بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی«حال خوب خواندن» است اما متاسفانه مطالعه در کشور حال خوبی ندارد که باید تلاش کنیم تا اذهان را متوجه این سازیم که مطالعه حس خوبی را به انسان می دهد.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه از ۲۴ آبان الی ۱ آذر هفته کتاب است و نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد که یکی از بهترین نمایشگاههای کتاب کشور است برگزار می شود، اظهارداشت:کتابخانه های کانون های مساجد باید تلاش کنند که هفته کتاب را به ماه کتاب تبدیل کنند.

 

وی با اشاره به اینکه برنامه های هفته کتاب را در شهرستان ها مناطق ویژه کانون های مساجد پیگیری می کنند، افزود:از مجموع ۱۲۲۰ کتابخانه مخرن دار در کانون های مساجد استان ۲۹۵ کتابخانه دارای مجوز از ستاد عالی کانون های مساجد کشور هستد و که توانستند شاخصه های یک کتابخانه استاندارد را کسب نمایند.

 

عبداللهی با تاکید بر اینکه ما برای ترئیج فرهنگ مطالعه وضع خوب یداریم یعنی مشکل امکانات یا کتاب نداریم ولی باید کتابدار از حالت انفعالی خارج و پویا شود، ادامه داد:تمام تلاش کتابداران کانون ها باید این باشد که مخاطبین مساجد جذب کتابخانه های کانون ها هم بشوند که در این خصوص کتابدار باید با هیئت امناء و امام جماعت ارتباط داشته باشد.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی وظیفه کتابداران کانون های مساجد را سوق دادن مردم به سمت مطالعه کتاب دانست و گفت:مساجد یکی از محل هایی است که بیشترین تاثیر را در حوزه کتابخوانی دارد و یکی از رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد هم توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه است.

 

وی با اشاره به اینکه نویسندگان و اهالی قلم کانون های فرهنگی هنری مساجد در هفته کتاب باید تکریم شوند، اظهارداشت:سرانه مطالعه در کشور پایین است و این وضعیت تغییر نمی کند مگر اینکه تصمیم به ایجاد تغییرات بگیریم تا نگاههای مسئولین معطوف به کتابخانه های مساجد شود.

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون