سه شنبه, 19 آذر 1398

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی،«محمد حسین عبداللهی» شامگاه(16 آذر) در دومین گردهمایی مسئولین ستادی و استانی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت:در حال حاضر هزارو 700 کانون در خراسان رضوی وجود داردکه هزارو 622 عدد از آنها در سامانه سجا ثبت رسیده اند همچنین در مجموع نیز 43 هزارو 617 نفر نیز به عنوان اعضای این کانون ها به ثبت رسیده اند.


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به این که ایجاد شبکه نخبگانی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یک اتفاق بسیار خوب است، افزود: این شبکه در حال حاضر در بخش خواهران اجرا می شود و روند کار هم به این گونه خواهد بود که در شهرستان مشهد به مدت 2 ماه وقت گذاشته شد تا نخبگان فعال و توانمند شناسایی شوند که در نهایت به عدد 900 رسیدیم.


وی ادامه داد: شاخصه های گوناگونی برای انتخاب این نخبگان وجود داشت بنابراین براساس همین شاخص ها 300 نفر از خواهران از بین همان 900 نفر انتخاب شده و به یک همایش یک روزه دعوت شدند،با کارگاه های برپاشده و انجام پیش بینی های لازم در این بخش هدف ما این بوده که بگوییم استان ما در این حوزه بسیار توانمند است.


عبداللهی با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما ایجاد شبکه نخبگانی در کل استان است، گفت:برقراری ارتباط با هزارو770کانون در سطح استان کار راحتی نیست لذا در این مورد تمام توقع ما از نخبگان است به طور مثال در بخش خواهران هر کانون باید تبدیل به یک مقر عملیاتی برای نخبگان شود.


مسول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به این که سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان نیز در اردیبهشت 98 در مشهد، برگزار می شود افزود:مسابقات این دوره با دوره های قبل تفاوت دارد که از این تفاوت ها می توان به ملی شدن این مسابقات برای افراد زیر 16 سال اشاره کرد هم چنینامسال یک بخش هنری به نام نقاشی به این مسابقات اضافه شده است.


وی ادامه داد :در حوزه سرود کانون های فرهنگی هنری  اتاق فکر تشکیل داده ایم و ان شاءالله ظرفیت های جشنواره سرودمان را فعال خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم اولین جشنواره سرود کانون های خود را در تابستان سال آینده در شهر مشهد برگزار کنیم، امسال برنامه های هفته کتاب، جشن های بهار مهربانی، شناسایی نویسندگان اهل قلم ارا هم برگزار کردیم.


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با بیان این که 2 جشن انقلاب به روایت هنرهم پیش بینی شده و تفاهم نامه های خوبی در این زمینه وجود دارد گفت: یک میلیارد و 260 میلیون تومان اعتباراتی بود که ما امسال موفق به جذب آن شدیم و در حال حاضر نیز 720 میلیون تومان تجهیزات درحال خریداری هستند.

 

 

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون