جمعه, 04 خرداد 1397

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی،محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی و ثبت ‌نام کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه جامع بچه‌های مسجد از فروردین ماه سال جاری در سراسر کشور آغازشده است، گفت: هدف از اجرای این طرح، سازمان‌دهی فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد و اجرای هر چه ‌بهتر و بیشتر برنامه‌ها و فعالیت‌های این کانون‌ها است.

 

 وی با بیان اینکه ارائه خدمات بهتر به کانون‌های مساجد و اعضای آنها، ترویج سبک زندگی اسلامی و تشویق اقشار مختلف جامعه جهت بهره‌برداری از قرآن و سنت در امورات زندگی از دیگر اهداف اجرای این طرح است، افزود: تمدید مجوز تاسیس و فعالیت کانون ها و صدور کارت عضویت در سال ۹۷ منوط به ثبت کانون و اعضای آن در سامانه یاده شده می باشد.

 عبداللهی ادامه داد:در رویکرد جدید و بر اساس تغییرات اعمال شده از این پس واریز سرانه و حمایت های مالی مشروط به حضور فعال کانون های مساجد در عرصه های فعالیتی و ثبت در سامانه بچه های مسجد خواهد بود.

 

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی به وجود ۱۷۵۳ کانون در سطح خراسان رضوی اشاره کرد و ادامه داد:تا کنون در خراسان رضوی بیش از ۱۴۶۷ کانون فرهنگ هنری در سامانه بچه های مسجد ثبت شده اند.

 

 وی با بیان اینکه در سند تحول جدید ۷ بسته برنامه‌ای، ١٢ سیاست و ٢٩ اقدام باید در طول سه سال در کانون مساجد انجام شود، افزود: در این سند تحول آسیب‌های کانون فرهنگی مساجد را شناسایی کرده‌ایم که باید رفع شود چرا که کانون‌های فرنگی هنری مساجد در مقابله با آسیب های اجتماعی نقش بسیار موثری دارند.

 

 

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون