سه شنبه, 19 آذر 1398

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی،حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی صبح امروز(۱ آبان) در اولین اجلاسیه خواهران موثر و فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده که در اردوگاه ثامن الائمه مشهد برگزار شد با اشاره به اینکه خانواده به عنوان جامعه ای کوچک دارای هویت است، گفت:در جامعه اسلامی اگر ملاک ها و اصول را رعایت کنیم به طور حتم در امور مختلف پیشرفت خواهیم کرد.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه اعضای کانون های فرهنگی هنری باید فعالیت تشکیلاتی انجام بدهند، اظهارداشت:در مساجد نباید از شخص خاصی تبلیغ کرد چرا که یک آسیب محسوب می شود، در مجموع کار سیاسی در مسجد حرام است.

 

حجت الاسلام ارزانی با تاکید براینکه باید به خودتان افتخار کنید، ادامه داد:سال ۱۸۹۳ میلادی برای اولین بار در دنیا به زنها حق رای دادند و اولین کشوری که در آنجا انتخابات برگزار گردید نیوزلند بود اما در اسلام ۱۴۰۰ سال قبل در واقعه غدیر پیامبر(ص) رای دادن را حق مسلم زنان دانستند و زنان در بیعت با حضرت علی(ع) رای دادند.

 

وی با اشاره به اینکه جایگاه زن بسیار متعالی است، افزود: در جوامع غربی عده ای می گویند زن باید نقش داشته باشد و عده ای هم می گویند زن باید ارزش داشته باشد اما شهید مطهری می گوید زن در اسلام دارای نقش و ارزش بسیار بالایی است، فرق بین زن و مرد در جنسیت نیست و کسانی که جنسیت را برجسته می کند نگاه فمنیستی دارند که این نوع نگاه می تواند به جایگاه زن آسیب برساند.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه جایگاه زنان در خانواده بسیار ویژه است، گفت: فعالیت ۲۵ ساله کانون های مساجد و اقداماتی که در طی این مدت صورت گرفته نشان از زحماتی است که در گذشته انجام شده و بیشترین نوع فعالیت را اعضای کانون های فرهنگی هنری انجام داده اند اما کارهایی هم هنوز انجام نشده که باید برای رفع آنها تلاش کرد.

 

حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه بیش از ۲۴ هزار کانون در کشور وجود دارد که تعداد ۱۷۷۳ آن در خراسان رضوی هستند، ادامه داد:خوشبختانه در شورای عالی سیاست گذاری کانون های مساجد ۳ وزیر، ائمه جمعه، سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات و شورای انقلاب فرهنگی عضو هستند که در مراجع مختلف از کانون های مساجد دفاع می کنند.

 

وی تدوین اساسنامه را یکی از فعالیت های مهمی دانست که به سرانجام رسیده که به زودی ابلاغ خواهد شد، گفت:هویت بخشی به اعضای کانون های مساجد از دیگر فعالیت های دوره جدید مدیریت ستاد عالی بود که در این راستا کارت چند منظوره اعضای کانون های مساجد رونمایی شد و برای تمامی اعضا تا بهار سال آینده صادر خواهد شد.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد:کارت بچه های مسجد بسیار فاخر است و می توان اقدامات بسیاری با آن انجام داد که علاوه بر معرفی، اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند از فضاهای تفریحی، سرگرمی، رفاهی و بانکی را در آینده استفاده کرد همچنین در طول سال می توان از آموزش هایی که در کشور وجود دارد استفاده کرد.

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

 

 

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون