سه شنبه, 19 آذر 1398

 

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی،«حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی» امروز(۱۵ آذرماه) در دومین گرهمایی مسئولین ستادی و استانی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه حضور در مسجد خود تربیت است و همین که تلاش کنیم آحاد جامعه را به مسجد آوریم به نحوی کار تربیتی انجام داده ایم، گفت:حضور در کنار مضجع حرم امام رضا(ع) مانند عبادت و نشستن در صحن و سرای ایشان تفکر ایجاد و انسان را متحول می نماید لذا شناخت بحث زیارت بحث بسیار مهمی است.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه تهذیب را ابتدا باید از خودمان آغاز کنیم، اظهارداشت:در حوزه مسجد مهمترین مسئله انگیزه الهی است و با این انگیزه بسیاری از کارها پیش می رود لیکن به دنبال این نباشیم که فقط بودجه ها را افزایش بدهیم چرا که گاهی با افزایش بودجه و اعتبارات هم مشکلات حل نمی شود.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی دشمنی و خصومت ها بسیار بوده اما اکنون به صراحت آن را بیان می کنند، افزود:جمهوری اسلامی یک امانت به دست ما است و باید مراقب باشیم با سخنان و رفتارهای نادرست آب یه آسیاب دشمن نریزیم.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه باید محاسن کلام اهل بیت(ع) را بدانیم و توجه داشته باشیم مکتب اهل بیت(ع) پذیرای همه افراد است، ادامه داد:باید در راستای انجام فعالیت های کانون های مساجد تلاش مضاعف و حرکت جهادی انجام بدهیم چرا که ما یک نهاد انقلابی هستیم و باید مضاعف فعالیت انجام بدهیم.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه نباید خودمان را با دیگر سازمان ها مقایسه کنیم چرا که رمز موفقیت در عدم مقایسه خود با دیگر نهادها است، ادامه داد: حوزه برنامه ریزی فعالیت فرهنگی نیاز به انسجام و دقت فراوان دارد.

 

وی با اشاره به اینکه ما معتقدیم جمهوری اسلامی را نظام پیش می برد و نبوغ در نظام سازی تاثیر دارد، افزود: اگر نظام سازی در جامعه اجرا شود عدالت گسترش پیدا می کند و برنامه ها طبق روال انجام می شود، نظام جامعه را اداره می کند و نبوغ برای نظام سازی مهم است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اکنون ۲۲ هزار و ۱۵۷ کانون فرهنگی هنری با ۹۲۰ هزار عضو در سامانه سجا ثبت شده است، گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری تعداد کانون ها در سراسر کشور به عدد ۲۵ هزار و اعضا هم به ۲ میلیون نفر خواهند رسید.

 

وی با بیان اینکه«رهبر معظم انقلاب فرمودند هنر میدان دار است»هنر را یکی از مهمترین ابزارهای قالب دانست که باید آن را در برنامه ها قرار دهیم، افزود: آینده نگری و آینده نگاری بسیار مهم بوده و باید به آن توجه داشته باشیم لذا آینده را باید خودمان رقم بزنیم و اتفاقات خوب را بسازیم.

 

حجت الاسلام ارزانی با اشاره به اینکه اکنون که اعتبارات کم است استفاده از ظرفیت دبیرخانه های استانی برای بازدید از کانون ها مطلوب است، گفت: ۴۰ درصد اعضای ثبت شده در سامانه سجا(بچه های مسجد) بانوان هستند همچنین بالغ بر ۵۴ درصد مجموعه کانون ها روستایی می باشند.

 

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون