دوشنبه, 01 بهمن 1397

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی ، محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی در گردهمایی رابطان منطقه ای خواهران هدف از این گردهمایی را تشکیل هسته منسجم فعالان در حوزه خوهران کانون های فرهنگی هنری مساجد و احیای گفتمان زن و خانواده از دیدگاه مقام معظم رهبری دانست و گفت:متاسفانه در جامعه سبد آسیب های اجتماعی پرشده است از طرفی از سرمایه های اجتماعی به خوبی بهره برداری نمی شود.

 

 وی با اشاره به اینکه سن طلاق در جامعه به شدت کاهش پیدا کرده و اعتیاد هم در میان جوانان گسترش یافته، اظهار داشت:در راه مقابله با آسیب های اجتماعی باید از کانون های فرهنگی هنری مساجد، پایگاههای بسیج، موسسات فرهنگی هنری، هیئت های مذهبی و جلسات قرآن مساجد که سرمایه های اجتماعی هستند بهره کافی را ببریم.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه جامعه ما گرفتار بد اخلاقی و افسردگی شده، ادامه داد:ما در جامعه شادی که موجب خنده می شود و زودگذر هم است را داریم اما نشاط اجتماعی که موجب لذت فردی و رضایت درونی از زندگی و تداوم آن است را متاسفانه نداریم.

 

 عبداللهی با تاکید بر اینکه شادی ممکن است از امور منفی هم به دست بیاید اما نشاط در امور منفی معنا ندارد، افزود:اگر در جامعه نشاط ایجاد کنیم اثرات آن حال مردم را بهبود می بخشد و باعث همبستگی اجتماعی، مسئولیت پذیری، وفاق اجتماعی، رضایت شغلی، افزایش امید در جامعه، ارتقای شاخص های سلامت روانی، کاهش هزینه های مردم و بیت المال و در نهایت نشاط اجتماعی منجر به کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

 

 وی تولید بهتر، اقتصاد سالمتر، اشتغال بیشتر، شکوفایی استعداد و از بین رفتن تبعیض در جامعه را از دیگر اثرات داشتن نشاط اجتماعی دانست و گفت: اهل بیت(علیه السلام) و ولایت هویت دینی و ملی ما است که باید به دنبال احیای این هویت باشیم چرا که هویت دینی، ملی و فرهنگی عنصر تداوم بخش در جامعه است.

 

 عبداللهی تلاش برای تحقق شعار تولید و اشتغال و فرهنگ سازی مفهوم اقتصاد مقاومتی را بخشی از اهدافی دانست که در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان دنبال می شود و اظهار داشت:ما تا پایان برنامه ششم توسعه مکلف شده ایم که در تمامی شهر ها و روستاهای بالای یک هزار نفر جمعیت کانون فرهنگی هنری تاسیس کنیم و در این زمینه بهتر است مساجدی را که کانون ندارند به تاسیس کانون فرهنگی هنری تشویق نماییم.

 

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه اولویت حضور در دوره اندیشه های آسمانی در سال جاری با هنرمندان و پژوهشگران است، ادامه داد:باید استعدادهای نهفته در کانون های فرهنگی هنری مساجد را شناسایی و آنها را به دبیرخانه استان معرفی کنید چرا که آنها افتخارات کانون های مساجد هستند.

 

 وی با اشاره به اینکه امسال به ۲۵ سالگی تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد رسیده ایم و این مدت حضور در عرصه فرهنگی کشور وظیفه ما را سنگین تر می کند، گفت: انتظار می رود در مسابقه ملی کتابخوانی سبک زندگی و مسابقات قرآنی مدهامتان خراسان رضوی بیشترین شرکت کننده را داشته باشد.

 

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون