شنبه, 04 خرداد 1398

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی ،محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی  گفت: به برکت وجود مضجع نورانی حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) مشهد همواره یکی از مهمترین قطب های قرآنی در سطح ملی و بین المللی بوده و توانسته با پرورش استعدادهای ناب قرآنی در جهت ترویج فرهنگ قرآن خوانی و تربیت حافظین و قاریان قدم بردارد.

 

وی اظهار داشت:حضور قرآن در زندگانی باعث رونق بخشی به جسم و روح شده و سبب می شود تا زندگانی فردی دچار تحول شده از این جهت در احادیث و روایاتی که از پیامبر (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین(علیه السلام) نقل نموده اند تلاوت قرآن توصیه اکید شده است.

 

عبداللهی با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی مدهامتان یکی از موفق ترین جشنواره های قرآنی در کشور است، افزود:مرحله استانی دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان ۵ شنبه ۱۱ آبان در کانون فرهنگی هنری رسالت مسجد پنجتن واقع در مشهد، خیابان بهشتی ۴۰، رودکی ۲۰ با حضور برگزیدگان و مسئولین استانی برگزار می شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با تاکید بر وجود ظرفیتهای قرآنی سطح بالا در مشهد، ادامه داد:با توجه به توانمندی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی و تصمیم ستاد عالی کانون های مساجد کشور دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان کشور در سال ۲۰۱۷ که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است برگزار می شود.

 

وی به وجود بیش از ۱۷۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی اشاره کرد و ادامه داد:دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان در رشته های قرائت، حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم، اذان، ترتیل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه برگزار می شود.

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون