شنبه, 04 خرداد 1398

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی، محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی شامگاه(۱۱ آّان) در اختتامیه مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان که در کانون فرهنگی هنری رسالت برگزار شد، ضمن تسلیت ایام ماه صفر و با آرزوی قبولی زیارت زائران کربلای معلی، گفت:خداوند در قرآن از قاریان و کسانی که همواره با قرآن مانوس هستند به نیکی یاد کرده و عذاب الهی را بواسطه کسانی که از قرآن درس می گیرند و به دیگران درس می دهند عذاب را از جامعه اسلامی و دینی برداشته است.

 

وی با اشاره به اینکه فعالیت های قرآنی بسیاری در کشور انجام می شود که باید شکرگزاری کرد، اظهار داشت:علی رغم تمام فعالیت هایی که در زمینه قرآن انجام می دهیم باید توجه داشته باشیم در شرایط کنونی آسیب های اجتماعی ای که متوجه خانواده اسلامی و جامعه می شود به خاطر دوری از قرآن است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بحران جدی جامعه ما افول اخلاق است، ادامه داد:در سایه توجه و عمل به قرآن و درک مفاهیم قرآنی می توانیم آسیب های اجتماعی موجود در جامعه را برطرف نماییم.

 

عبداللهی با اشاره به اینکه تمام کسانی که در عرصه فرهنگی فعالیت می کنند معتقدند سبد آسیب های اجتماعی تکمیل شده، افزود:افزایش طلاق، اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی خانواده های مسجدی و قرآنی را نگران کرده است و رفع اینها فقط در سایه عمل به قرآن امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه هر چقدر در زمینه قرآن تحقیق و فعالیت کنیم باز هم یافته های جدیدی در قرآن خواهیم یافت، اظهارداشت:مسابقات قرآنی در هر نهادی باید خروجی داشته باشد و اثرات آن را بتوانیم ببینیم وگرنه فقط برگزاری مسابقات کفایت نمی کند.

 

عبداللهی با اشاره به اینکه خراسان رضوی دارای حافظین، قاریان و اندیشمدان قرآنی است، گفت:مرحله کشوری دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان آذرماه در مشهد برگزار می شود که باید بتوانیم ظرفیت های قرآنی خراسان رضوی را در مرحله کشوری داشته باشیم.

 

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون