سه شنبه, 19 آذر 1398

همایش مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد مشهد برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی،همایش مدیران کانون های فرهنگی هنری مشهد و اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های مساجد خراسان رضوی امروز(۱۲ مهر) با حضور جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی، محمد رضا افشارنیا معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی، مدیران و اعضای کانون های مساجد در اردوگاه ثامن مشهد برگزار شد.

 

در این مراسم جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید آنقدر توسعه پیدا کند تا بر اساس نیازهای روز جامعه جوانان را مجهز کنند، کانون های مساجد باید برنامه های ویژه ای برای توسعه زیارت انجام بدهند و در کنار بقاع متبرکه به منظور دفاع از ارزش ها فعالیت نمایند.

 

وی با تاکید بر اینکه مساجد در هر محله ای می تواند مرکز تصمیم گیری باشد، گفت:مساجد باید بتواند پایگاه مردمی خویش را حفظ و پاسخگوی مطالبات جوانان و قشر فرهیخته باشد، مساجد ما نیاز به جوانان دارد و چقدر خوب است که در هیئت امنای مسجد یک جوان داشته باشیم که بیان کننده خواسته های آنان باشد.

 

محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه در استان هزار و ۷۷۱ کانون وجود دارد، اظهارداشت: در تابستان سال جاری هزار و ۱۵۲ کانون پایگاه اوقات فراغت بوده که ۲۶۰ پایگاه ویژه و ۸۹۲ پایگاه هم عادی بودند همچنین در ۳۹۶ روستا کلاس اواقات فراغت برگزار شده، مجموع برنامه های انجام شده در سطح استان هم ۸ هزار و ۴۵۲ برنامه با ۲۵۶ هزار شرکت کننده بوده که ۱۲۳ هزار و ۸۶۸ نفر خواهر و ۱۳۲ هزار و ۹۰۰ نفر هم برادران بوده اند.

 

وی بیان کرد: دبیرخانه کانون های مساجد استان در نظر دارد همایش خواهران نخبه کانون های مساجد را ۲۶ مهر ماه با حضور ۴۰۰ خواهر نخبه که از سطح کانون ها شناسایی شده اند را برگزار کند همچنین ۲۰۰ نفر از مدیران نخبه کانون های مشهد هم شناسایی و پیرامون فعالیت ها برای آنان مشروح توضیح داده خواهد شد.

 

محمد رضا افشار نیا معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی هم در این همایش گفت: در حوزه تعلیم خوب عمل کردیم اما در حوزه تربیتی مشکل داریم، باید در سبک زندگی دقیق تر وارد شویم چرا که جامعه امروز ما نیاز به تربیت دارد، باید به جریانی وارد شویم که جاری بوده و قائل به شخص نباشد.

 

افشارنیا با تاکید بر اینکه هیچ جریانی مانند مسجد نمی تواند کار فرهنگی انجام دهد و روحانی به عنوان یک عنصر تمام فرهنگی در مسجد حضور دارد و می شود از آن استفاده کرد، افزود:طرح تلاوت نور کانون های فرهنگی هنری در مساجد بسیار فعالیت ارزشمند و مثبتی است.

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون