سه شنبه, 19 آذر 1398

 

برنامه های هفته کتاب دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی اعلام شد

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی،محمد حسین عبداللهی ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه رویکرد کتابخانه های مساجد استان توسعه فرهنگ مطالعه است، گفت:تشویق مردم به مطالعه و کتابخوانی در مساجد یکی از مهمترین راهکارهای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد است که باید به طور ویژه به این موضوع پرداخته شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت کتاب در تکامل جامعه و اینکه ترویج فرهنگ مطالعه یک وظیفه دینی و ملی است، ادامه داد:می توان با برنامه ریزی های مناسب و اقدامات فرهنگی، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه و به ویژه در بین جوانان تقویت کرد.

 

عبداللهی با اشاره به اینکه کتابخانه های مساجد باید به پر رونق ترین کانون ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تبدیل شود، گفت: در سطح کانون های مساجد استان ۱۲۲۸ کتابخانه با ۲ میلیون و ۳۵۲ هزار جلد کتاب و ۳۰۲ هزار و ۱۵۰ عضو وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه عظمت یک جامعه به میزان افراد فرهیخته و کتابخوان آن بستگی دارد، اظهار داشت:راه اندازی ۳۰۰ پایگاه ویژه کتاب و کتابخوانی، تجهیز کتابخانه های استان به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، دیدار با اهل قلم، نویسندگان و پژوهشگران کانون های مساجد استان، بازدید کتابداران از کتابخانه های نمونه استان از برنامه های هفته کتاب است.

 

مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی ادامه داد: ارسال پیامک تبلیغی هفته کتاب و کتابخوانی به کانون های فرذهنگی هنری استان، بروزرسانی اطلاعات کتابخانه های مساجد در پایگاههای اطلاع رسانی کتابخانه های مساجد کشور و معرفی کتابهای مفید در فضای مساجد و افتتاح کتابخانه کانون های مساجد از دیگر برنامه های دبیرخانه کانون های مساجد استان در بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی است.

روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی

 

سامانه جامع آمار و اطلاعات

مسابقات قرآنی مدهامتان

سامانه شناسایی مراکز رضوی

مرکز آزمون